in

Ayakkabı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ayakkabılarımızın üzerindeki lekeler her zaman için sorun olmuştur. Dahası en sevdiğimiz ayakkabıların leke olduğunu görmek bizi derin üzüntülere sevk etmiştir. Hatta ortalamadan fiyattaki ayakkabılardan daha fazla para döktüğümüz ayakkabıların leke olmasıyla karşılaşmak hayattaki en kötü durumların başında gelir. Lekeleri çıkartmak için yapılan beyin fırtınaları, denenen çözümler ve daha fazlasının seferlik edilmesi ise ayakkabıdaki lekenin cabası. Bunlar gerçekleşirken ve lekenin çıkmaması ise ayakkabı sahiplerini daha da korkutur. Diğer tarafta ise ayakkabıdaki leke çıkartılmaya çalışılırken ayakkabının zarar görmesi ise en korkutucu durumlardandır. “Ayakkabı lekeleri nasıl temizlenir?” adlı yazımızı okuduktan sonra artık endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayakkabı lekelerini temizleme yöntemlerini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Benzinin Gücünden Yararlanın

Açık renkli ayakkabılardaki lekeler adeta en kötü kabuslardır. Beyaz renk içerisinde oldukça belli olan koyu lekeler her zaman sorun olmuştur. Beyaz ayakkabılardaki koyu lekeleri çıkartmak istiyorsanız benzinin gücünden yararlanabilirsiniz. Benzin sayesinde koyu lekeler büyük olasılıklıkla kaybolacak ve ayakkabınız eski güzel görünümüne kavuşacaktır. Bu yöntemi uygularken dikkat etmenizde fayda var çünkü benzin bazı farklı dokudaki ayakkabılara zarar verebilir.

Alkol İle Ayakkabılarınızda ki Lekeler Tarihe Karışsın

Alkol bir çok dezenfaktan ve temizlik ürünlerinde kullanılmaktadır. Koyu renklere ve tonlarına sahip ayakkabılarda oluşan lekeler için bir çözüm yolu olabilir. Alkole batırdığınız bir bezi  ayakkabılarınıza uygulayarak lekenin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çok miktarda alkolü ayakkabı ile temas ettirmemekte fayda bulunmakta.

Limon Suyu İle Lekelerden Kurtulun

Limon asidik içeriği sayesinde ayakkabı lekeleri için tercih edilecek bir çözüm olabilir. Daha çok dışı verniklenmiş ayakkabılarda işe yarayan bu yöntem ile lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Limon çok güçlü olmasa da içerisindeki asidik özelliğiyle fazla kullanımlarda ayakkabılarınıza zarar verebilir.

Diş Fırçası Ve Gliserin İle Çıkartamayacağınız Lekeler Yok

Eğer spor ayakkabılarınızda ki lekelerden şikayetçiyseniz bu önerimizi denemenizde fayda var. Diş fırçasının süreceğiniz az miktarda gliserin ile spor ayakkabılarınızda ki bir çok lekeyi çıkartabilirsiniz. Uyarmakta fayda var, gliserini fazla miktarlarda ayakkabınız üzerinde denemeyin.

Zeytinyağı İle Ayakkabı Çatlak Ve Lekelerinden Kurtulun

Rugan ayakkabıları giymeyi tercih ediyorsanız bir çok leke ve çatlaklar karşılaşmanız çok normal. Rugan ayakkabının dokusu gereği bu sorunlara karşı çok savunmasızdır. Rugan ayakkabınızda oluşan çatlaklara zeytinyağı sürerek sorunu çözebilirsiniz. Ayakkabınızdaki lekelere zeytinyağının da faydası olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
selda
3 yıl önce

en iyi yöntem çamaşır makinesi 🙂