in ,

Bayram Boyunca İzleyebileceğiniz Film Önerileri

Bayram süresince sizi aksiyonlardan aksiyonlarda girdirecek, kalplerinizi ısıtacak, samimi bir arkadaş gibi dertlerinize ortak olacak filmleri derledik. Bu film önerileri tam size göre.

İçerik Tablosu

Snowpiercer , Karküreyici (2013)

Film gelecekte insanlığın sadece bir trende yaşayabildiği, felaket dolu bir buzul çağında geçmektedir. Trenin her vagonu farklı sosyal sınıf tabaklarına ayrılmıştır. Bu tabakalar ise yaşadıkları bu hayatta dolayı isyan etmeye kalkışırlar. Bunun sonucunda ise trende büyük bir sınıf mücadelesi baş gösterir. Üst tabakalar yerlerini ve besinlerini alt tabaklarla bölüşmeyi reddeder. Film boyunca bu savaşa tanıklık etmeyiz. Snowpiercer ile güzel bir bayram geçireceğinizi tahmin ediyoruz.

La Vita E Bella, Hayat Güzeldir (1997)

Birinci Dünya Savaşından sonra yaralarını saran dünya ikinci bir savaştan ve onun getireceklerinden habersizdir. Guido adlı bir kitapçı Dora adında bir kadınla hayatlarını birleştirir. Bir de nur topu gibi bir çocukları olur. Daha sonra ise Almanya’da Yahudiler’e karşı başlatılan holokostun sonuçlarında bu ailede etkilenecektir. Toplama kamplarında sürünen aile ise farklı sonuçlarla karşılaşacaktır. Bu bayram da belki bu film sayesinde hayata dolu tarafından bakmayı öğrenebiliriz.

Interstellar, Yıldızlararası (2014)

Gelecekte dünyanın kaderi bu uzay yolculuğuna bağlıdır. Aksi halde kurak dünya iyice kuraklaşacak ve artık insanların yaşama biçimine tamamen uygunsuz bir habitat haline gelecektir. Uzay yolculuğu ile birlikte artık insanlık yeni bir yuva aramak zorundadır. Seçilen kişiler acaba insanlık için yeni bir yuva bulabilecek mi?

A Beautiful Mind, Akıl Oyunları (2001)

Ünlü matematikçi ve deha John Nash’in hayatının anlatıldığı film tam bir baş yapıt desek yanılmış olmayız. John Nash matematik çalışmalarını yürütürken bir ajan gelir ve ona ABD Ulusal Güvenlik Ajansına çalışmasını teklif eder. Sonra gerçekleşecek olaylar ise tamamen gerçek midir yoksa hepsi John’un hayal dünyası mıdır? Akıl oyunları sizi derinden şaşırtabilir.

Her, Aşk (2013)

Theodore gelecek bir zamanda mektup yazıcısı olarak çalışmaktadır. Artık her şeyin sanal ortamda yapıldığı bir dönemde Theodore’un işi çok gözdedir. O ise bir süre önce boşanmış ve hayatı yeni heyecanlara gebedir. Bir reklamda gördüğü işletim sistemi olarak alınan insanlara sanal arkadaşlık yapan Samantha ile arkadaşlık kurar. Filmin devamında ise sanal Samantha’ya aşık Theodore ne yapacağını şaşırır.

 

Ayrıca: Uzay Filmi Listemize de Bakabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments