in

HarikaHarika

Doğmayı Bekleyen Hayvanların Mucizevi Fotoğrafları

Teknoloji gittikçe gelişiyor ve teknolojinin mucizesine hepimiz her gün tanık oluyoruz. Bu sefer  4 boyutlu sistemler kullanılarak anne karnındaki hayvan fetüslerinin fotoğrafları oluşturulmuş. Bu doğmayı bekleyen hayvanların mucize fotoğrafları ise gerçekten şaşılacak cinsten. Sizleri bu fotoğraflarla baş başa bırakalım.

İçerik Tablosu

Fil

Filler hortumlular grubunda filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvan türüdür. İki çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar Asya ve Afrika filleridir. Fillerin gebelik süreleri ortalama olarak 18 – 22 ay aralığındadır. Yaşam süreleri ise 70 yıla kadar uzanabilmektedir. Dahası bir fil 6 ton ağırlığındadır.

Köpekbalığı

Köpek balıkları denizde maksimum 50 km/sa’ ya ulaşabilirler. Gebelik süreleri ise 3.5 yıldır. Hayvanlar aleminde en uzun gebe kalan hayvanlar köpek balıklarıdır. Kendi doğal ortamların 20-30 yıl yaşayabilirler.

İnek

Günümüzden 10 bin yıl önce evcilleştirilmiş olan inekler insanların eski dostlarından biridirler. İneklerin gebelik süreleri ise 283 gündür. Bir inek ortalama 20 yıl rahatlıkla yaşayabilir. Günde sadece 4 saat uyuyabilirler.

Penguen

Penguenler aslında doğurarak çoğalmazlar ve memeli sınıfı içerisinde yer almazlar. Kuluçka dönemleri ise ortalama 55 gündür. İmparator penguenler 20 yıl yaşayabilmektedirler.

Köpek

400’den fazla ırkı bulunan köpekler insanların en yakın dostudur. Ortalama gebelik süreleri 58-68 gün arasındadır ve memeli hayvanlardır. 2001 yılındaki tahminlere göre dünya da toplam 400 milyon köpek bulunmaktadır.

At

Otobur bir memeli hayvan olan atlar insanlığa geçmişten günümüze kadar yardımcı olmalarıyla dikkat çeker. Atsız bir tarih düşünülemez. Dahası atların birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Dört nala giderken 88 km/sa hızına ulaşabilirler, ortalama yaşam süreleri 25 yıldır. Gebelik süreleri ise 11 – 12 ay arasındadır.

Yunus

Balinalar canlı türü içerisinde yer alan yunuslarda bir o kadar zeki canlılardır. Yaşamları bir çok mucizeye sahiplik yapar. 60 km/sa hızına ulaşabilir Yunuslar türlerine göre gebelik süresi değişiklik gösterebilir. Bu süre ise 12 – 14 ay arasındadır.

Yarasa

Tek uçabilen memeli hayvanı yarasalardır. Dahası birçok kuştan bile daha iyi uçabilirler ve daha iyi manevra kabiliyeti özelliğine sahiptirler. Yaşam süreleri 20 – 30 yıl kadar uzun bir süreye yayılmıştır. Gebelik süreleri ise ortalama 110 gün civarındadır.

Kedi

Etobur memelilerden olan kediler çoğu evde ve sokakta bulmak mümkündür. Kedilerin arkadaşlıkları dillere destandır. Dahası kediler böcek ve haşarat gibi istenmeyen şeyleri ortadan kaldırır. Ortalama gebelik süreleri 58 – 67 gün arasındadır.

Aslan

Büyük kedilerden birisi olan aslan kedigiller sınıfına mensuptur. Sahra altı Afrika ve Hindistan’da yaşayan aslanların bazı türleri 300 kiloya ulaşabilir. Hızları ise kısa mesafede 80 km/sa hızına ulaşabilir. Gebelik süreleri ise ortalama 110 gündür. 10 – 14 yıl arası yaşayabilirler.

Çita

Çita kedigiller ailesine mensuptur ve çok ilginç bir canlıdır, hızlı koşması onun tanınan özelliğidir. Hızı 93 km/sa hızına ulaşabilir. Bu oldukça yüksek bir hızdır. Gebelik süresi ise ortalama 90 – 98 gündür.

Şivava

Diğer bir köpek ırkı olan şivavalar köpeklerle aynı özelliklere sahiplerdir. Ortalama gebelik süreleri 58 – 68 gün arasındadır.

 

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
pelin
pelin
3 yıl önce

Çok güzel kareler beğenmemek mümkün değil. Özellikle kediye bayıldım 🙂