in

Edward Mordrake – Bu Adam Uykularınızı Kaçırabilir

Kafanızın arkasında bir yüzünüz olsun ister miydiniz? Garip bir soru olduğunu kabul ediyoruz. Birçok insanın ise bu soruya farklı cevaplar vereceğinden eminiz. Ya bu fiziksel mutasyon gerçek olsaydı? Yada sizin başınıza gelseydi ne olurdu? İşte gerçek hayattan bir fiziksel iki yüzlü doğan bir adamın hikayesini merak ediyorsanız. Edward Mordrake adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

19. yüzyılda Birleşik Krallıkta yaşayan Edward Mordrake’ in gerçekten yaşayıp yaşamadığına dair elimizde ne yazık ki kanıt değerinde belgeler yoktur. Buna rağmen birçok yerde ve halk arasında oldukça popülerdir. Bu popülaritesini ise kafasındaki iki yüze borçlu. Evet yanlış duymadınız, kişilik olarak iki yüzlülükten bahsetmiyoruz, fiziksel olarak iki tane yüze sahip olmaktan bahsediyoruz.

Edward’ın normal yüzü kafasının normal yerine yerleşmişken ikinci yüzü ise kafasının arkasında ve ensesine yakındı. Kafasına arkasına konumlanan yüzü ise normal yüzünden daha küçüktü. Ne yazık ki, bu ikinci yüz, yemek yiyemiyor ve nefes alamıyordu. Aslında birçok şeyi gerçekleştiremiyordu. İşin ilginç yanı ise bu ikinci yüz Edward Mordrake’in duygularını yansıtabiliyordu.

İşin korkunç yanı ise Edward güldüğünde ikinci yüzü ağlıyor, gerçek yüzü ağladığında ikinci yüzü adeta dalga geçercesine gülüyordu. Dahası rivayetlere göre Edward gece yattığında ikinci yüzü tıslama sesleri çıkartıyor, Edward’ın korkması için ona korkunç hikayeler anlatıyordu.

Aslında Edward Mordrake’in ikinci yüzü aynı bedene koyulmuş iki insana benzerdi. Edward mutlu olunca onu kıskanıyor, o üzülünce ise mutlu oluyordu.

Edward Nasıl İki Yüze Sahip Bir Şekilde Doğdu?

Edward Mordrake yaşadığı ülkede muhtemelen soylu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Geçmişte sık sık görülen ve soylu ailelerin maddi gücü ayrılmasın diye öz kardeşler birbirleriyle evlenmekteydi. Akraba evliliğinden ziyade kardeş evliliğinden dünyaya gelen Edward’ın bu durumda olması çokta yadsınacak bir durum değildi. Edward, kardeş evliliği nedeniyle engelli ve mustasyonlu bir şekilde dünyaya merhaba demişti.

Edward Artık İnsanların Bakışlarına Dayanamaz Hale Gelmişti

İlk zamanlarda Edward çevresinden çok yadırganmasa da çevrede yer aldıkça insanlar onun lanetli bir birey olduğunu düşünüyordu. Hatta Tanrının onu cezalandırdığına inanıyorlar ve küçük bir şeytan olduğundan bahsediyorlardı. Edward ise tabi ki başlarda bu durumu çok umursamamaktaydı. İlerleyen süreç içerisinde çevredeki insanlar tarafından aşağılanması artık onun canına tak etmişti. Bu durumu çözmek için ise Birleşik Krallık’ ta ki birçok doktara yüzünü aldırmak için müracaatta bulunmuştur. Kaderin cilvesi hiçbir doktor onun ameliyatına girmeyi göz almıyordu. Belki de doktorlar bile onun lanetli olduğuna inanmışlardı. Edward için artık intihardan başka kaçılacak bir yer kalmamıştı. O da artık bu baskılara ve aşağılamalara dayanamayarak 23 yaşında iken hayatına son verdi.

Edward Mordrake diye bir insanın yaşayıp yaşamadığı halen bilinmese de, halk arasındaki rivayetler de ve birkaç küçük tıp kitabında gizemini korumakta.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments