in ,

En İyi Hayatta Kalma Filmleri – Hayatta Kalma Film Önerileri 2020

Modern hayatta artık en temel ihtiyaçlarımız ve hayatımız için sadece çalışmak gerekse bile farklı yerlerde hayatta kalma mücadeleleri halen devam ediyor. Doğanın kucaklayıcı tarafı dışında diğer bir acımasız tarafı da her zaman bulunmaktaydı. İnsanlık olarak ise yıllar boyunca doğanın bu tarafıyla her zaman karşı karşıya geldik. Yıllar boyunca kaybetsek ve doğanın gücünü kabul etsek de içimizdeki galibiyet büyüsü ise hiçbir zaman sönmedi. Bu mücadeleden doğan galibiyet duygusunu ise sinema filmleri çok güzel bir şekilde seyircilere yansıtmakta. Eğer sizde evde bu zorlu yaşamlara ortak olmak ve hayatta kalma mücadelelerini izlemek isterseniz, en iyi hayatta kalma filmleri yazımıza göz atmanızda fayda var.

İçerik Tablosu

The Impossible (2012)

Gerçek bir hikayeyi sinemaya taşıyan filmde bir ailenin gittikleri tatilde başlarına gelen tsunami felaketini anlatmaktadır. 5 kişilik bir aile Tayland’a tatil yapmak için yola çıkar. Tatil yerine gittiklerinde ise başlarına gelecek büyük tsunami felaketinden hepsi habersizdirler. Film içerisinde insanlığın doğaya karşı mücadelesini heyecanla izleyecek, ailenin kurtulma çabalarında ise göz yaşına boğulacaksınız. The Impossible kalitesiyle en iyi hayatta kalma filmleri adlı listemize girmeyi hak ediyor.

The Road (2009)

Yakın bir gelecekte post apokaliptik bir evrende geçen filmde her dakika gerilime doyacaksınız. İnsanlık artık medeniyet kavramı yitirmiş ve sadece hayatta kalma mücadelesi vermektedir. İki ana kahramanımız ise hem insanlara yardım etmeli, hem de hayatta kalmalıdırlar. Yavaş tempoda seyreden bir film olsada izleyicilerine aktardığı mesajlar ile film için tam bir hayatta kalma mücadelesi başyapıtı diyebiliriz.

The Revenant (2015)

Film hayvan postları için avcılık yapan bir grubun hikayesi etrafında kurgulanmıştır. Grup üyelerinden olan Glass’ın ayı saldırısına maruz kaldıktan sonra artık devam edecek hali kalmamıştır. Grup ise bu durumdan oldukça rahatsızdır. Glass avcı grubunu yavaşlatmakta ve onlara yük olmaktadır. Grupta bir karar vererek Glass’ı kaderine terk edecektir. Glass’ın yaralı konumda iken hayatta kalma mücadelesi ise insanı şaşırtacak cinstendir. İnanılmaz bir hayatta kalma mücadelesi izlemek istiyorsanız, bu film tam size göre.

Life Of Pi (2012)

Kanada’dan Hindistan’a gitmekte olan bir gemi şans eseri batmıştır. İçerisindeki yabani hayvanlar ve insanlar denize dökülmüş, yaşam mücadelesi vermektedirler. 16 yaşında bir çocuk ise bazı hayvanlarla bir teknede kurtulmuş ve yaşam mücadelesi verecektir. Bindiği teknede ise zebra, sırtlan, orangutan ve bir kaplan vardır. Hayvan içgüdüleri ile devam eden hayvanlar ve 16 yaşındaki çocuk sağ salim eve dönebilecek midir? Eğer bu hayatta kalma mücadelesini merak ediyorsan bu film senin için iyi bir tercih olabilir.

Everest (2015)

İki ayrı dağcı grubu Everest’e tırmanmaktadır. Yakın bir zaman içerisinde onları bekleyen felaketten ise habersizdirler. Felaketin başlaması ile yoğun kar tipisi altında mahsur kalan maceracıların hayatları ince bir ipliğe bağlıdır. Büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlamış, artık zayıf olanlara yer kalmamıştır. Filmin diğer bir dikkat çekici unsuru ise kurgunun gerçek bir hikayeden uyarlanmış olmasıdır.

Ayrıca : Kalbi Olan İzlemesin Dediğimiz Korku Filmi Listemize De Bakabilirsiniz

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments