in

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar, Yalamak İster

Erkekler neden özel bölgeyi yalar sorusu bir çok kadının aklına gelebilir. Bununla birlikte hiç nedeni aklına gelmeden yalaması gerektiğini düşünen, bunun zevk verici bir iş olduğunu düşünen  kadın grubuda vardır. Peki bu olay ne kadar doğru, olması gereken birşey mi yoksa yapılması sakıncalı bir şey midir. Bunu çeşitli yönleriyle ele alalım.

Erkekler neden özel bölgeyi yalar sorusu bir çok kadının aklına gelebilir. Bununla birlikte hiç nedeni aklına gelmeden yalaması gerektiğini düşünen, bunun zevk verici bir iş olduğunu düşünen  kadın grubuda vardır. Peki bu olay ne kadar doğru, olması gereken birşey mi yoksa yapılması sakıncalı bir şey midir. Bunu çeşitli yönleriyle ele alalım.

Erkekle Neden Özel Bölyeyi Yalar ,  Vajinayı Yalamak İster

Öncelikle neden özel bölgeyi erkek yalamak ister, erkek neyi amaçlamış olabilir.Karşı tarafın cinselliğe isteğinin arttğını görmek o kişiyede haz verir. Aynı zamanda birlişme öncesi ön hazırlık yapılmış olunur. Birleşme öncesi bayanın aldığı haz ile vajina ilişkiye daha hazır hale gelir.

Ayrıca bu süreçte kadının cinsel arzusunun arttığını gören erkektede birleşme isteği artabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı erkekler özel bölgeyi yalamak isteyebilir.Kadının bundan çok haz aldığını düşünüyor olmasıda erkeğin yalamak istemesine sebep olabilir. Karşı tarafa haz vermek istemiş olabilir. Bir başka sebepte kadın bunu istemiş olabilir. Kadınlarda böyle farklı isteklerde bulunabiliyor. Alaksız bir zamanda hiç yapmadığı halde yapmak istemeside, yeni bir fantazi denemek düşüncesiyle erkek bunu denemiş olabilir. Bunun haricindeki istekler farklı sapık düşünceler içerebilir.

 

Bazı kadınların aklına gelen sorulardan bazılarıda erkeğin vajinayı yalaması beni sevdiğini gösterir mi? tiksindirici bir olay olmasına rağmen benim için bunu yapar mı? Erkekler neden özel bölgeyi yalar veya özel bölgemi neden yalamaz.   Bu sorular tamamen yersiz sorulardır Sevmekle bu fiilatın alakası yoktur. Bu fiilat hem sağlıksız hemde iki taraf içinde sapıksı duygular içerebilir. Ayrıca duygudan uzak bir iştir. Birliktelikte duygu olması daha önemlidir. İlk yapıldığında farkılık gibi görünen bu iş sonralarda tiksinti verebilir. Birliktelikten soğutabilir.

 

Özel bölgeyi Yalamanın Sağlığa Zararı Var Mıdır

Erkekler neden özel bölgeyi yalar veya yalamak ister ki… Kesinlikle temizliğe önem vermeyen kişiler tarafından bu olayın gerçekleşmesi iki tarafada zarar verebilir. Mantar enfeksiyonları erkeğe bulaşabilir. Aynı şekilde erkeğin ağzındaki zararlı bakteriler kadına zarar verebilir. Bu olay pekte sağlıklı değildir. Haz olarak etkisi olsada sağlık açısından tavsiye edilecek bir yöntem değildir. Aslında temizliğe de ne kadar önem verilse bulunduğu bölge itibariyle zararlı bakterilerin olma durumu yüksek bir bölgedir. Bu bakterilerin direk ağıza temas etmesi hem ağız hemde boğaz sağlığına zarar verme ihtimali çok yüksektir. Oldukça tehlikeli hastalıklara sebep verebilir. Aşağıda bilinen bazı hastalıklıklar listelenmiştir ki bunun içinde kansere bile yol açan hastalık vardır.

Bu yolla bulaşan bazı hastalıklar;

1. Herpes

Herpes virüsü  ağız ve ağız çevresinde oluşan yaralara neden olan HSV1 virüsüdür. Genital yaralara neden olan ise HVS2’dir. Bu iki virüsü de kapmak her türlü mümkündür. Herpesin günümüzde tedavisi yoktur.

2. HIV

Karşı cinste bu visürs varsa bulaşma ihtimali yüksek bir vürüs çeşitidir.Belirtileri ağızda yaralar, kesikler ve enfeksiyonun ağız içinde yer edinmesidir.

3. HPV

HPV genital siği olarak bilinmektedir.Bu virüs oldukça tehlikeli olup gırtlak kanserine de sebep olabilmektedir.

4. Hepatit B

Yakalanması muhtemel hastalıklardan bir tanesi de Hepatit B’dir.

5. Frengi

bir diğer bulaşma riski olan hastalıktır. Belirtileri ellerde ve ayaklarda yaralar, şişmiş lenf düğümleri, ateş, saç dökülmesi, baş ağrısı, kilo kaybı ve bitkinlik şeklindedir. Tedavi edilmezse, frengi beyne zarar vermektedir.

Bunların dışında bizim ulaşamadığımız ama farklı hastalığıa sebep olduğu durumlarda olabilir. Bunca hastalık riskene karşı erkekler neden özel bölgeyi yalamak ister riskleriyle düşünmek lazım.

 

Birliktelik esnasında arzuların duyguyla birleşmesi daha etkili olmaktadır. Bu faliyet duygudan uzak olmaktadır. Zamanla itici bir durum oluşturabilir. Alınan hazda olumsuzluklar doğurabilir.

 

Dinen Bir Sakıncası Var Mıdır

(Cima esnasında ferce [avret yerine] bakmayın, körlüğe sebep olur.) [Deylemi, İ. Adiy] Bakmak men edilince, ağza almak, yalamak elbette caiz olmaz.

 

İslam âlimleri bir Müslümanın ağzına sövenin, bilmem ne yaparım diyenin imanı gider buyuruyorlar. Çünkü ağız, Kur’an okuma yoludur. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Ağzınızı temizleyin, çünkü ağzınız Kur’an yoludur.) [Ebu Nuaym]

bu hadislere bakıldığında bu fiilatın doğru olmadığı uzak durulması gerektiği anlaşılmaktadır.

Dinen uzak durulması gereken bir şeyden bu haramda olabilir mekruhta olabilir. Uzak durulmadığı zaman kişilere olumsuz etkileri olabilmektedir. Bu etki piskolojik bir olumsuzlukta olabilir, sağlık açısındanda zararı olabilir. Sebebini tam bilemesekte kendi iyiliğimiz için dinen tavsiye edilmeyen her türlü işten uzak durmak gerekmektedir. Kısa süreli işler için kendimizi veya karşımızdakini sıkıntıya sokabilecek davranışlardan uzak durmak gerekmektedir.

Bu konuyla alakalı diğer sitelerde yazılan yazılar incelendiğinde bir çoğu bu fiilata teşvik etmeye çalıştığı görünmektedir. Sağlığa zararlı olabilir ama şu şekil yaparsanız daha fazla haz alır haz verirsiniz gibi ters piskoloji ile insanlar bu zararlı işin içine çekilmek istenmektedir.

Sosyal medya ve çeşitli platformlarda erkekler özel bölgeyi neden yalar videoları, resimleri vs gibi bir çok arama yapıldığı görünmektedir. Burada merak edilen nedeninden ziyade fiilatı merak edip acaba yapılsa nasıl olur düşüncesini netleştirmektir.

Ağızın yaratılma gayesi ve kullanılacağı yerler bellidir. Kuran okunan organ olması sebebiyle de oldukça kıymetlidir. Bir müslüman olarak böyle fillerden hem bayan hem erkek olarak kesinlikle uzak durmak gerekmektedir.

Bu olay gayrimüslüm adetidir. Bunu benimsememek uzak durmak lazımdır.

 

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments