in

Esnaf vergi muafiyeti

Soru:İyi günler ben ev hanımıyım evde birşeyler yapıp internetten satmak istiyorum, vergi ödemeden bunu yapmam mümkün mü?

Cevap: evet mümkün.

Gelir vergisi kanununun 9.maddesi ve 283 seri nolu gelir vergisi genel tebliğinde belirtildiği üzere evde ürettiğiniz süs eşyalarını bir yıllık asgari ücret brüt tutarını aşmamak üzere vergiden muaf olarak satabilirsiniz.

Tabi bu muafiyet ten yararlanabilmek için ilk önce ikamet ettiğiniz yerdeki vergi dairesine dilekçe ile başvuru yapmanız gerekiyor, başvurunuz üzerine vergi dairesi adresinize yoklama yapacak ve şartlara uygun olarak faaliyette bulundugunuzu tespit ettikten sonra size “Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi” düzenleyip verecektir.

Özgür içerik ortamına sende katılmak istemez misin ? Yeni İçerik oluşturmak için BURAYA tıklayın.

Yorumlar

Bir Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Japon balıklarım hareketsiz duruyor

Esnaf vergi muafiyeti belgesinde süre