in

Evde Ailece Oynanacak Eğlenceli Oyunlar

Bu günlerde evde çokça vakit geçirmekteyiz. Bu vakti değerlendirmek, çocuklarınızla da faydalı etkinlikler yapmak ve zihinsel gelişimlerini de aktifleştirmek istiyor fakat ne yapacağınızı bilemiyorsanız ailece oynanacak oyunlar listemize göz atmanızı öneririz. İyi okumalar!

 

               

6-Scrabble: Kelime Oyunu

Bu oyun hem beyin jimnastiği yaptırır hem eğlendirir hem de beyin gelişimini destekler. Scrabble oyununu boş zamanlarınızda ailenizle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız oynayabilirsiniz. Bunun yanında sadece evde değil pikniğe gittiğinizde de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Bu oyunu en çok kitap, dergi, gazete vb. okuyan kazanacak. İyi eğlenceler!

 

5-Jenga: Kuleyi Devirmeme Oyunu

Jenga oyununda amaç jenga taşlarından oluşturulmuş kuleyi devirmemektir. Rakip olan kişiler sıra ile taş çekerler ve kulenin üzerine ekleme yaparlar. En alttan ve en üstten taş çekmek yasaktır.

 

 

4-Uno Oyunu: Kartlarını Bitirmeye Çalış

Uno oyununa göre tüm yarışmacılara eşit miktarda kart dağıtılır. Yarışmacıların amacı ellerindeki kartları rakiplerinden önce bitirmektir. Bu oyun kalabalık ailelerde ya da kalabalık arkadaş gruplarında daha eğlenceli şekilde oynanmaktadır. Kendiniz de farklı şekillerde oyunu türeterek oynayabilirsiniz.

 

 

3-Mangala Oyunu

Mangala eskiden beri oynanılan geleneksel bir Türk oyunudur. Bu oyun iki kişi ile oynanır. Zeka ve strateji oyunudur. Bu oyunu ailecek oynamak isteyenler turnuva şeklinde oynayabilirler.

 

2-Tabu Oyunu

Tabu oyunu iki grup şeklinde oynanan eğlenceli bir oyundur. Evdeki kişi sayısını ikiye bölerek gruplar oluşturabilirsiniz. Bu oyunda yasaklı olan kelimeleri kullanmadan bir sözcük anlatmaya çalışılır. Sizi burada zorlayacak olan yasaklı olan ikinci bir faktör ise kelimelerin dışında kısıtlı bir zaman dilimi içerisinde bu sözcüğü kendi takımınıza anlatacak olmanızdır.

 

1-Dart Oyunu: Hedefi Tutturan Kazanır

Dart oyununda ister her birey bir takımı temsil edebilir isterseniz de gruplara ayrılıp o şekilde oynayabilirsiniz. Burada önemli olan herkesin atış yapması ve asıl hedef olan kırmızı noktaya en yakın atışı yapabilmektir. Her alanın kendine özel puanı vardır ve en çok puanı toplayan kazanır.  

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments