in

Forum Sitesi Mi, Blog Sitesi Mi Açmalı?

Site açmak istiyorsunuz ama forum sitesi mi, blog sitesi mi açmanız gerek kararsız mı kaldınız ?

Genel site incelemesi yaptığımızda belli başlı forum siteleri haricinde tutunan forum sitesi göremiyoruz. Ön plandaki forum siteleri de eskiden beri gelen sitelerdir.

Hal böyle olunca ilk bakışta bu alanda fazla forum sitesi yok diyerek benzer kategoride site açmak isteyebilirsiniz. Fakat durum beklenildiği gibi olmayabiliyor.

Forum sitesi için ekip gereklidir. Tek başınıza bir çok başlık altına sürekli içerik ekleyemeye bilirsiniz. Forum siteleri bir çok  kategoriden oluştuğu için çok geniş bilgi sahibi olmanız gerekiyor veya bilgi birikimi yüksek arkadaş  grubunuzun, ekibinizin olması gerekiyor.

Ayrıca arama motorları gözünde forum siteleri blog sitelerinin yanında içerik olarak daha değersiz görünüyor.Forum 1 cümle, 2 cümle içeriklerle konular içeriyor. Yalnız eğer ekibiniz var ve siteyi hareketli tutabiliyorsanız, açılan konu başlıkları başka sitelerde açılmamış başlıklar olabileceği için ziyaretçi çekebilme imkanı da olacaktır. Siteyi yükseltme aşamasında bu hareket çok az olacağı için erkenden sıkılıp bırakabilirsiniz.

 

Blog sitesini tek başına yürütebilirsiniz.Özellikle wordpress ile arama motoru dostu, kullanışlı blog sitesi oluşturabilirsiniz. Bu konuda hiç bilginiz yoksa skype live:61mustafaaydin ekleyebilirsiniz, ücretsiz yardımcı olurum.

Düzenli içerik girebilirseniz, ziyaretçi sayısında artış sizi heyecanlandıracaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konular;

  • Sevdiğiniz konuda blog sitesi açmalısınız. Erkenden sıkılmamanız için.
  • Kısa sürede 6 ay-1 yıl maddi beklenti içinde olmamalısınız.
  • Güncel, özgün ve okuyucunun işine yarayacak bilgiler eklemelisiniz.
  • Blog yazıları eklendikçe ufakta olsa ziyaretçi artışı olacaktır. Zamanla bu ziyaretçi kitlesini reklam kazançlarına dönüştürebilirsiniz.

Bu işler için kod bilmenize gerek yok, işin içine girince incelikleri öğrenirsiniz. Önemli olan bilgi birikiminizin olduğu ve sevdiğiniz bir konuda, talep olan konularda yazılar yazabilmek.

Sonuç : Ekibiniz varsa forum olabilir, yoksa kesinlikle blog sitesi açınız. Tavsiyem wordpress blog sitesidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments