in

Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Türk Dizileri

Çok İzlenen Türk Dizileri

Türkiye’de dizi sektörünün çok gelişmesi ile birlikte yıllardan beri pek çok dizi hayatımıza girmiştir. Bu yazımızda Çok izlenen Türk Dizileri, Türkiye’de şu zamana kadar en çok sevilmiş bir başka deyişle de en çok izlenmiş dizilerden bahsedeceğiz.

1 Yaprak Dökümü

2006 ile 2010 yılları arasında yayınlanan dizi Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden esinlenilerek çekilmiştir. IMDb’si 5.4 olan dizide Ali Rıza Bey’in hayattaki değerlerine göre ailesinin bağlarını koparmamak için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

 

 

2 Lise Defteri

Komedi, dram türünde 2003 ve 2004 yılları arasında yayınlanan dizi çok kısa sürede ekranlara gelmesine rağmen çok sevilmiş ve IMDb’den 5.7 almayı başarmıştır. Lise defteri adlı dizinin kadrosunda günümüzde yakından tanıdığımız Emre Altuğ, Ece Erken, Arda Kural, Sinem Kobal ve Sarp Leventoğlu bulunmaktadır.

 

 

 

3 Asmalı Konak

Asmalı Konak dizisi 2002 2004 yılları arasında yayınlanarak IMDb’den 5.8 almayı başarmıştır. Dizide dizi karakterlerinden olan Seymen ve Bahar arasındaki çok büyük bir aşk hikayesini anlatmaktadır.

 

 

 

4 Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl dizisi 2011 ve 2014 yılları arasında yayınlanmıştır. Bir tarihi dizi olup Osmanlı’nın en güçlü ve görkemli döneminde saray büyükleri ve devlet içinde yaşanan mücadelelerin yanında harem savaşları da dizi içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

 

 

5 Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi gelmiş geçmiş en geniş kitleye hitap etmiş en çok sevilen Türk dizilerinden olmayı başarmıştır. Hem kaliteli oyuncu kadrosu hem de güzel bir senaryo ile en iyi diziler arasındaki yerini korumaktadır.

 

 

6 Kuzey Güney

Kuzey Güney dizisi 2011 ve 2013 yılları arasında yayınlanmış ve izleyicilerinden 7.6 puanı almayı başarmış kaliteli bir dizidir. Başrollerini de Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel oynamıştır.

 

 

 

7 Avrupa Yakası

Avrupa Yakası eski bir dizi olmasına rağmen günümüzde de hala izleyenleri vardır. Dizi normalde 2004 ve 2009 yılları arasında yayınlanmıştır. Türü komedi olan bu muhteşem dizinin kadrosu da en az kendisi kadar mükemmeldi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments