in ,

Hemen İzlemeniz Gereken 5 Uzay Filmi – En İyi Uzay Filmleri

Uzay tüm insanlığı derinden etkileyen büyülü bir oluşum. Onun için yapılan deneyler, bilimsel çalışmaları yanı sıra şiirler yazıldı, filmler de oynandı. Uzaya hayranlığını gizleyemeyen insanoğlu ise ona her geçen zaman daha da aşık oldu. Bizler uzayla olan aşkınız daha da tazelensin diye sizler için ” en iyi uzay filmleri “adlı yazıyı oluşturduk. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Gravity (2013)

Matt Kowalsky’nin yönetiminde deha bir tıp mühendisi olan Ryan Stone ilk uzay yolculuğuna çıkacaktır.  Uzayda farklı görevleri yerine getirirken bir hata sonucu başına büyük bir felaket gelir. Mekiklerine ise bir cisim çarpmıştır ve paramparça olmuştur. Yeryüzü ile iletişimleri iyice kopan iki astronot uzay boşluğunda süzülmeye başlarlar. Sonsuz karanlıkta adeta kaybolmuşlardır. Bu karanlıkta ise sınırlı oksijene sahiptirler, oksijen biterse hayatlarının sona ereceğinden haberdardırlar. Bu hayatta kalma mücadelesine tanık olacağınız Gravity adlı filme en iyi uzay filmleri listesinde yer verdik. İyi bir uzay filmi arıyorsanız, Gravity tam size göre olabilir.

Interstellar (2014)

Dünya artık yok olma eşiğindedir. Filmde ana karakter olan Cooper ise sadece mısır ekerek ve hasat ederek geçimini sağlamaktadır. Kötüleşen dünya şartları sadece belirli besinlerin toprağa ekilmesine izin vermektedir. Bir süren sonra insanlığı kurtaracak bir uzay görevi için Cooper seçilir. Kızı Murphy ise bu durumdan hiç hoşnut değildir. Cooper’in göreve çıkması ile zorlu bir mücadele başlar. Eğer beyin yakıcı ve uzay filmi arıyorsanız, Interstellar’ın muhteşem büyüsü size yetecektir. Bize göre Interstellar en iyi uzay filmleri listesine girmeyi hak ediyor.

The Martian (2015)

Artık dünyadan marsa astronotlar gönderilmeye başlamıştır. Bu astronotlar ise marsta yeni bir yaşam alanı kurarak insanoğlu için marsı ikinci ev haline getirmektir fakat işler umulduğu gibi gitmez. Gezegende çıkan bir fırtına sonucu gönderilen ekip ölür. Her şeye rağmen Watney hayattadır. Dünyadaki iletişim ekibi ise bundan habersizdir. Watney mars gibi bir gezegende hem hayatta kalmalı hem de dünyadaki ekiple hemen iletişme geçmelidir. Bu mücadelenin size hoş bir seyir zevki vereceğinden eminiz.

Sunshine (2007)

Dünyada yıllardan 2057’dir. Güneşte gariplikler meydana gelmiş ve dünya bundan olumsuz bir şekilde etkilenmiştir. Dünyanın sonu gelmektedir. Dünyayı kurtarmak için ise bir ekip görevlendirilerek güneşi yeniden hayata döndürmeleri gereklidir. Ekip ise başarısız olur. Daha sonra ise yeniden bir ekip kurulur. Bu ekibin güneşi yeniden hayata döndürmekten başka çareleri yoktur. Uzay gemisinde taşıdıkları nükleer başlık ile güneşi yeniden hayata döndürmek zorundalardır fakat bir terslik olur ve dünya ile iletişimleri kopar. Hem güneşi hayata döndürme mücadelesi hem de grup içinde yaşanan tatsızlıklar filmin en alıcı noktalarından. Uzay filmi izlemek isterseniz izlenecekler listenize almanızda fayda var.

Moon (2009)

Sam Bell tecrübeli bir astronottur, Lunar Industries ile bir sözleşemeye imza atmıştır. Bu sözleşme ise Sam’in ayın bir yüzünde enerji kaynağı toplamasıdır. Enerji kaynağı ise dünyada önemli alanlarda kullanılmaktadır. Bu zorlu görevde  tek arkadaşı sadece kaderi olacaktır. İlerleyen süreçte enerji kaynağını toplama yaparken başına hiç beklenmedik felaketler gelir. Bu felaketler ile yeryüzü ile iletişimini koparan Sam, ne yapacağını bilememektedir. Sam’in ay da hayatta kalma mücadelesine yakından tanıklık etmek isterseniz, Moon adlı film sizin için uygun bir tercih olacaktır.

Ayrıca: Korku Filmi Listemize de Göz Atabilirsiniz.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments