in

İstanbul’a yakın kamp yerleri – Bu Kamp Alanlarını Çok Seveceksiniz

Modern hayatın içerisinde doğaya yakın olmak ve ulaşmak oldukça zor. Şehir hayatının getirileri varken yanı sıra bir çok götürüsü de bulunmaktadır. Benliğimizden koparılıp topraktan uzak kalıp yaşadığımız beton evlerin içerisine her sabah kalktığımızda belki de doğayı özlemekteyiz. Bir nebze de olsa İstanbul şehir hayatından uzaklaşmak amacıyla hafta sonu kamp yapabileceğiniz yerleri derledik. İstanbul’a yakın kamp yerleri adlı yazımızı okumanızda fayda var.

İçerik Tablosu

Pürenli Yaylasının Büyüsüne Kapılacaksınız

Doğal güzelliği ile insanları derinden etkileyen Pürenli Yaylası, hafta sonu kampa gidebileceğiniz adreslerden birisi. Bu güzel yerde kamp yapabilir, doğanın tadına varabilirsiniz. Sabahları kuş cıvıltıları ve temiz bir hava ile güne başlamak harika olmalı.

Ağva’nın Harika Manzarası Size İyi Gelecek

Şile’ye ortalama 30 dakikalık gibi bir mesafede olan Ağva, İstanbul ve çevresindeki insanların kamp yaptığı destinasyonlardan birisi. Ağva’da çadırınız ile kamp kurabilir, sevdiklerinizle doğal hayatın tadını çıkartabilirsiniz. İstanbul’a yakın olması nedeniyle İstanbul’a yakın kamp yerleri listesi için iyi bir şeçenek.

İstanbul’a İki Adım Uzakta: Polonezköy

İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız sizin için en yakın kamp alanlarından birisi Polonezköy’dür. Sonbahar ve kış mevsimlerinde rahatça çadırınızla kamp yapıp bu nadide doğanın keyfini çıkartabilirsiniz. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde Polonezköy piknik kafilelerin tek uğrak noktası olduğundan bu mevsimlerde gitmenizi önermeyiz.

İğneada Longozu Hafta Sonu İçin Harika Bir Adres

Kıyıköy adıyla da bilinen İğneada Longozu’nda hafta sonu kamp yapmak için eşi bulunmaz bir şanstır. Tabiatın tüm harikalarını görebileceğiniz bu mekanda keyifli dakikalar geçirebilir, yeşile doyabilirsiniz. İstanbul’a yakın kamp yerleri arasında güzel bir seçenek gibi duruyor.

Uçmakdere de Hem Kamp Hem Yamaç Paraşütü Yapın

Tekirdağ da bulunan Uçmakdere içerisinde yamaç paraşütü yapabilir, akşamları ise kamp çadırınızı kurup sahilin tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul’a bir miktar uzak olsa da eşsiz doğal güzellikleri ve yamaç paraşütü için şans verilebilir.

Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda Muhteşem Anlar Yaşayacaksınız

Dört mevsim farklı farklı güzellikleriyle insanı kendine aşık eden adreslerden olan Balıkayalar Tabiat Parkı sizi de oldukça mutlu edecektir. Gebze’ye bağlı olan bu adreste tam bir çadır kampı serüvenine başlayabilirsiniz. İlkbahar mevsiminde gitmenizi öneririz. Bu parkta İstanbul’a yakın kamp yerleri arasında harika bir alternatif olarak sizi bekliyor.

 

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments