in ,

HarikaHarika SevdimSevdim

Kalbi Olan Bu Filmleri İzlemesin – Korku Film Önerileri 2020

Son yıllarda çıkan korku filmleri sizin de bildiğiniz üzere seyircilerine korku atmosferini başarıyla yaşatamıyor. Aynı zamanda işlenilen aynı olaylar ve alışılagelmiş hareketler silsilesi artık korku seyircileri baydı desek yanılmış olmayız. Birçok korku filmi izleyicisi de bundan şikayet etmekte. Eğer izlemek amacıyla korku filmi bulamıyorsanız ve bu durumdan artık sıkıldıysanız tam yerine geldiniz desek yeridir. Sizler için derlemiş olduğumuz kan donduracak korku film önerileri sizleri bekliyor.

İçerik Tablosu

Göz (2013)

Aynalar ve aynalar. Aynalar insanların bazı zamanlarda korktukları nesnelerden biri olmuştur. Gece saatlerine ise aynalara bakmak cesaret ister durumların başında gelir. Bu filmimiz ise ayna objesi etrafında kurgusu işlenmiş. İki kardeş geçmişte yaşadıkları olağanüstü ve kötü sonuçlara sahip olaylar yaşamışlardır. Artık bu olayları unutup normal bir haya yaşamak istemektedirler. Karşılaştıkları aynadaki gizemleri fark eden kardeşler ise bu normal hayatı yaşamayı başaramayacaktır. Kaldı ki başlarına geleceklerden bir o kadar habersizdirler. Film içerisinde ani sıçramalar ve gerim gerim gerilmek istiyorsanız film size göre olabilir. Aynı zamanda karışık bir kurguya sahip olan filmden sonra aynalara bir daha bakamayacağınızı varsayıyoruz. Göz filmini izlemenizi öneririz.

Derin Kabus (2014)

 

Film, yüzyıllar önce rotada rivayeti dolaşan bir toplu mezarı konu alıyor. Film boyunca genç kaşiflerin toplu mezara ulaşma gayretini izliyoruz. Grubun içerisinde bir kaşifin babasını örnek alarak bir kaşif grubu toplamasıyla film başlıyor. Toplu mezara ulaşmak için yola çıkan grubun ise başlarına gelecek olaylardan haberleri yoktur. Film genellikle kapalı ve dar mekanlarda geçtiğinden kapalı mekan korkusu olanların izlememesini öneririz. Anlık korkmalar ve uzun süreli gerilim seansları filmi korkunç hale getiriyor. Derin Kabus adlı film sizin için iyi bir öneri olabilir.

Yüksek Tansiyon (2003)

Buna benzer filmleri hayatınıza bir çok kez izlediğinizi varsaymaktayız. YüksekTansiyon filmi ise tür olarak bir çok seri katil filmine benzese de hikayesi ve kurgusuyla bu benzerlikten kurtulmayı başarıyor. İki genç arkadaşın okuldaki sınavlara çalışmak ve bir nebze de olsa rahatlamak için şehirden uzak bir eve gitmeleriyle başlıyor. Genç arkadaşlar evlerinde başlarına gelecek olaylardan habersizce takılırken seri katil ortaya çıkıyor. İki genç arkadaşın katil karşısında hayatta kalma mücadelesini anlatan film gerilim dolu dakikaları ile korkutuyor. Şaşırtıcı senaryosu ve birkaç mantık hatası film içerisinde olsa da korkulu dakikalar geçireceğinizen eminiz. Yüksek Tansiyon adlı film göz atmanızda fayda var.

Cehenneme Bir Adım (2005)

Cehenneme Bir Adım adlı film 6 maceracı kadının adrenalin yaşamak için bir mağara girmeleriyle başlıyor. Daha sonra ise düşen ve parçalanan bir kaya ile 6 kadın mağara içinde mahsur kalıyor.  Mağara içerisinde ise labirenti andıran yollar ve tehlikeli yaratıklar 6 kadın için tam bir kabus oluyor. Mağara içerisindeki yaratıklar karanlık ortamlara uyum sağlamışlar ve kadınları avlamak istemeleri çok uzun sürmüyor. Yaratıklar bir yana dururken 6 karakterin yaşadıkları bazı sırlarda ortaya çıkıyor. Bazılarının sakladığı gizemler diğerleri tarafından duyulunca ortalık karışmaya başlıyor. Hem mağara içerisinde avcılardan kaçınmak hem mağaranın çıkış yolunu bulmak için mücadele etmek varken, 6 kadın birbirlerine karşı tavır alıyorlar. Filmde her saniye korkuyu hissedebilirsiniz. Size önerimizi Cehenneme Bir Adım adlı filme şans vermenizdir.

Veronica (2017)

Babaları ölmüş dört çocuğun annesi evi geçindirmek için gece yarılarına kadar çalışmak zorundadır. Filmin ismine konu olan en büyük çocuk Veronica ise diğer kız kardeşlerine annesi gelene kadar göz kulak olmalıdır. Veronica ise kardeşlerinden bunalmış ve bıkmıştır. Efsanelerde boyutların açılıp kapandığı dile getiren güneş tutulması zamanı seçen Veronica artık ölen babasıyla iletişim kurmak istemektedir. Bu iletişim kurma isteğinden sonra ise filmin ana odak noktası babaları ölmüş bir aileyi ve diğer korku öğeleri olmuştur. Doğaüstü olaylardan hoşlanan ve İspanyol korku sinemasına küçük bir göz gezdirmek isteyenler için Veronica adlı sinema filmi doğru seçenek olabilir.

Ölüm Çığlığı (2007)

Genç bir muhabir Angela ile kameraman Pablo iftaiyecileri konu alan bir yapım hazırlamaktadır. Program ile itfaiyecilerin meslekte neler yaşadıklarını televizyon izleyicilerine aktarmak istemektedirler. İtfaiyecilerin yanında durmak bir süre sonra Angela ve Pablo için sıkıcı olmaya başlar. Ta ki yaşlı bir kadının evinden imdat çağrısı gelene kadar. Angela ve Pablo’ da hemen itfaiyecilerine peşine takılırlar. Yaşlı kadının evlerine vardıklarında ise farklı çığlıklar duyarlar. Ev içinde yaşayacakları zorlu dakikalar ise hiç kimsenin balına gelmesini istemeyeceği türden. İzlenecek korku film listenize bu filmi de dahil edebilirsiniz.

Yetimhane (2007)

Yıllar önce yetimhanede büyüyen kadın çocukluk yıllarında kaldığı yetimhanenin harap bir geldiğini görür. Diğer çocuklara da yardım etmek amacıyla bu yapıyı yeniden yetimhaneye döndürmeye çalışacaktır. Kadının bir de Simon hakkında çok tatlı bir çocuğu vardır. Film ise Simon etrafında kurgulanarak izleyicilere korku dakikalar yaşatmayı amaçlamış. Sevimli Simon zaman içerisinde kendine farklı yaratıklardan arkadaş ediniyor ve onların boyunduruğu altına giriyor.  Sevimli Simon’ un yerinde artık yeller esiyor. Çouğun yaptığı birçok eylem esnasında filmden bayağı ürpereceğinize eminiz. Yetimhane adlı filmi izlemenizi öneririz.

Karanlık Sır (2017)

Film kırsal bir bölgede aynı evde yaşayan dört kardeşi konu almaktadır. Sakladıkları bir sır ise onların birbirlerinden ayrılmamaları için ortaya çıkmamalıdır. Eğer bu sır ortaya çıkarsa kardeşler birbirlerinden ayrılma tehlikesi ile baş başa kalacaklardır. Bu sır ise annelerinin ölümüdür. Bu sırrıyı saklamaya çalışırken diğer bir tarafta da işler iyice zorlaşmaktadır. Dört kardeşin yaşadığı evde şeytani bir varlık ortaya çıkmıştır. Son yıllarda yapılan en iyi korku filmlerinden birisi olan Karanlık Sır adlı filmi izlemenizi şiddetle öneririz.

Otopsi (2016)

Bir bölgede aile evinde gerçekleşen üçlü cinayetin şerif tarafından keşfedilmesiyle hikaye başlar. Daha sonra ise bir cesette evin bodrum katında bulunacaktır. Bu kimliği belirlenemeyen cesede ise Jane ismi verilir. Tecübeli otopsici Tommy ve oğlu Austin bu cesedi incelemek amacıyla görevlendirilir. Cesedi hemen incelemeye başlayan görevliler cesette farklı bulgularla karşılaşırlar. Dişleri kırılmış, dili kesilmiş cesedin ciğerleri ise simsiyahtır. Tam bu sırada Tommy’nin kedisinin yaralı bir şekilde havalandırma deliğinden çıka gelmesi olayın gidişatını değiştirecektir. Kopan fırtına ve giden elektrikler ile iki otopsici iyice köşeye sıkışmıştır. Tek yapmaları gereken şey cesedi ortadan kaldırmaktır. Otopsi adlı filmin her dakikası gerilimlerle doludur, korku filmi izlemek isteyenler için iyi bir öneri olabilir.

Ayrıca: En İyi Hayatta Kalma Filmi Listemizede Göz Atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
damla şahin
damla şahin
4 yıl önce

Bu filmleri izlerken ruhumu teslim ederim 🙂

yeliz
yeliz
4 yıl önce

Bu filmleri tek izlememek lazım sonra uyku tutmaz 🙂 veya hiç izlememek lazım en doğrusu o olur