in

KARANTİNADA YAPILABİLECEK 10 FARKLI EV AKTİVİTELERİ

Ev Aktiviteleri

Karantinada hepimiz evlerimizdeyiz. Dışarı çıkmamamız gereken bu günlerde evlerde sıkılmaktayız. Sıkıntınızı geçirebilmek adına önereceğimiz 10 farklı ev  aktiviteleri önerisi var.

1 Spor Yapın

Spor yapmak hem sağlığımız açısından hem de çok fazla hareket edemediğimiz bu günlerde psikolojik açıdan size iyi gelecektir. Yoga ya da pilates yapmayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle omurganızın da sağlığını koruyabilirsiniz.

2 Yemek Yapın

Evde kaldığınız süre boyunca yeni lezzetler deneyerek ailenize ve kendinize farklı tatlar katabilirsiniz. Yemek yapmak uçsuz bucaksız bir derya olduğu için çok farklı tarifler bulabilirsiniz. Takıldığınız yerde ise yemek kanalları ve bloglarına başvurabilirsiniz. Bunun dışında zaten çok iyi yemek yapıyorsanız bir blog veya yemek kanalı açıp bilgilerinizi tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.

3 Fotoğraf Çekin

Evdeki objeleri, bahçedeki çiçekleri ya da herhangi bir şeyi fotoğraflayarak kendinizi geliştirebilir, bunları satarsanız para bile kazanabilirsiniz.

4 Yazı Yazın

Kendinizi, duygularınızı ve düşüncelerinizi daha iyi ifade edebilmek için yazı yazabilirsiniz. Yazdıklarınızı diğer insanlarla paylaşmak isterseniz internette yayınlayabilirsiniz.

5 Dizi ya da Film İzleyin

Ailecek dizi, film günleri yapabilirsiniz böylece hep beraber eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz. Ayrıca izlediğiniz dizi ya da film hakkında eleştirel yorumlarda bulunmanız da sizi geliştirecektir.

6 Cilt Bakım Kürleri Oluşturun

E sonuçta karantinadayız diye kendimize bakmayacak değiliz. Kendinize bakın. Cildinizle dost olun. Cildinizin sizden ne istediğini iyi analiz edin. Sadece hazır bakım kürleri değil kendinizin oluşturduğu kürleri de kullanabilirsiniz.

7 Dans Edin

Hem eğlenmek hem de kalori yakmak açısından en güzel yol dans etmek! Siz de varsa kardeşlerinizle ya da aile üyelerinizle dans edebilirsiniz.

8 Kitap Okuyun

Kendinizi geliştirmek için çok güzel bir dönem olan bu sürede daha önce merak ettiğiniz ama okumak için fırsat bulamadığınız kitapları okuyabilir, arkadaşlarınızla birbirinize kitap önerisinde bulunabilirsiniz. Hatta yorumlamasını da yine arkadaşlarınızla yapıp eğlenceli hale getirebilirsiniz.

9 Online Müze Turlarına Katılın

Evde kaldığımız için birçok müze de sanal turlarını aktif hale getirdi ve pek çok insan bunu denedi. Hem evden de gezebilmeniz hem de farklı şehirlerdeki müzeleri de gezebilmenize olanak sağlayan bu uygulamayı hala denemediyseniz mutlaka denemelisiniz.

10 Oyun Oynayın

Sevdiğiniz oyunları ister tek başınıza ister anne baba ya da kardeşlerinizle oynayabilirsiniz. Eğlenmeniz için kendinize fırsat tanıyın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments