in

Koronavirüs (Covid-19) Salgınıyla İlgili Bilinmeyen Sorular

1- Covid 19 Virüsü Kaç kişiye Bulaştı?

Covid 19 virüsünün kaç kişiye bulaştığı net olarak bilinmemektedir. Sebebi ise Ülkelerin net bilgi vermemesinin yanında, virüs bulaşan kişilerin büyük kısmının hastalığın kendisine bulaştığını anlamadan atlatmasıdır. Her virüs bulaşan da hastalık ağır seyretmiyor.

İçerik Tablosu

2- Covid 19 Virisi Bulaşan ve  Ölen Gerçek Kişi Sayısı?

Dünya geneline bakıldığında ölüm oranı % 1 gibi görünse de,  bazı ülkelerde huzur evlerinde covid 19 sebebiyle ölenlerin kayda alınmadığı bilinmektedir. Bunun gibi bir çok ölümü zatüre, domuz giribi gibi farklı başlık aldında kayda alındığı için covid 19 virüsü sebbiyle ölen kişi sayısı az gösterilmektedir.

3 – Covid  19 Hastalığının Belirtileri Nelerdir ?

Bilinen belirtilerinin yanında gün gün farklı belirti açıklamaları yapıldığını okumaktayız. Bu da demek oluyor ki kişiye göre belirtilerinin değiştiği durumlarda olabiliyor. Fakat ana belirtileri halsizlik, yüksek ateş, kuru öksürük, eklem ağrıları dır.

 4- Covid 19 Hastalığının Çocuklara Etkisi

Çocukların bu hastalığı hissetmeden veya çok az belirtiyle atlatıyor. Durum böyle olunca çocukların hastalığı yayma durumu çok yüksek oluyor. Hasta olunduğunun farkında olunmadığı için hem çocuklardan korunmuyor, çocuklarda küçük olduğu için kendilerini sakınmıyorlar. Bir kaç çocukta hastalık göründü haberi olsa da dünya genelinde çok çok görülen durumdur.

 5-  Bu Virüsün Asıl Kaynağı Nedir ? Nasıl bu kadar hızlı yayıldı?

Çin’in wuhan kentindeki hayvan pazarından yayıldı, yarasa çorbasından bulaştı gibi açıklamalar yapılsa da bu inandırıcı gelmiyor. Virüs 50-60 C de ölüyor denildi, kaynayan çorbada nasıl yaşadı da insanı hasta etti? Bu insanlar sağlıksız olsa da yıllardır bu ürünleri tüketiyorlar şimdi neden bu virüs çıktı?  Ayrıca Wuhan kenti çevresindeki bir çok şehirde bu hastalık görülmemişken tüm Dünya,ya , Avrupaya nasıl yayıldı soruları cevabı verilemeyen sorular.

6- Havaların Sıcak Olunca Virüs Etkisini Kaybedecek Mi?

Uzmanlar yaptığı açıklamalarda sıcaklık, güneş virüsü öldürüyor denilse de, görülüyor ki sıcak ülkeler de covid 19 ölümlere sebep oluyor.  Sıcaklık sokakta bulunan virüsleri belki etkileyecektir ama insana bulaşan virüsleri etkilemeyecek gibi görünüyor. 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments