in

Kova Burcu Nasıl Baba Olur

Kova Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

 

İçerik Tablosu

 Kova burcunun genel özellikleri arasında hümanist, bağımsız, özgürlüğüne düşkün, dost canlısı, sadık, vefalı ve idealist oluşu vardır. Yaşadıkları dünyaya, çevreye, habitata büyük saygı duyar, insanlar hakkında kırıcı yorum yapmaktan mutlak suretle uzak kalırlar. Dostlarının gönlünü hoş tutmak, onlarla keyifli vakit geçirmek kova burcu için ideal yaşamın şartlarındandır. Yeni tanıştıkları insana kısa sürede değer yükler, onları tanımak adına etkinliklere katılırlar. İnsan ayırt etmezler; doğru kıstasları kesinlikle hümanistlik değerlerine itaat eder. Yıllar önce ayrıldıkları, görüşmedikleri dostlarına karşın bile vefalı davranmayı eksik etmezler. Fakat eskiye karşı duydukları bu vefa yalnızca dostluk anlamındadır. Bilakis kova burcu, yenilikten, değişimden oldukça hoşlanır. Farklılık onlar için hayatı anlamlı kılan bir şeydir. Ayrıca entelektüel yapılıdırlar; sanata, sanatçıya özen gösterir, fırsat buldukça tiyatrolara katılırlar.

 

 Bir kova burcu ile arkadaş olmak oldukça keyiflidir. Onlarlayken tasalanmak, umutsuzluğa kapılmak hayli zor, hayli imkânsızdır. Bilinen astroloji yorumuna göre, kova burcu insanı ilişkide çok sadık bir profil çizerler. Fakat tüm bunların yanı sıra, burç farklılıkları gözetildiğinde, onların da açık yanlarına rastlanmıştır. Öncelikle kova burcu insanın tuhaf hâllerine denk gelindiğinde şaşmamak gerek; zira onlar umulmadık gariplikler yapar, insanları hayretler içerisinde bırakırlar. Muhalif yanları ise, müzakerelerde, açık tartışmalarda büyük sorunlara davetiye çıkarır. Kolaylıkla polemiğe girer, münakaşadan tuhaf bir biçimde hoşlanırlar. Tartışmak onlar için bir sorun değil, aksine çözüm yollarının başında gelen bir yöntemdir. Bu yöntemlerdir ki, kova burcunu oldukça sabit fikirli, gelenekleri zorlayıcı bir kişi hâline getirebilir. Ayrı bir olumsuz yönleri ise kendilerini çok beğenmiş olmalarıdır. Ayna karşısında uzun zamanlar geçirebilirler.

 

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

 

 Kova kadını özgürlüğüne epey düşkündür. Zorlanmaya asla ve asla tahammül edemez. Çizilen sınırları, kaideleri defaatle yok etmek, önüne geçmek isterler. Resmi kuruluşların yorucu kurallarına her zaman karşı durmuşlardır. Bu sebeple samimi oldukları insanlardan da sıkı bir özgürlükçü, muhalif olmasını bekler, ona göre adım atarlar.

 

 Neşeli, kararlı ve becerikli tavırları ile insanları kendilerine hayran bırakabilirler. Pratiktirler; çözüm yollarını umulmadık bir şekilde açığa çıkarır, herkese ters köşe yapabilirler. Çalışkan olmaları sebebiyle okul ve iş hayatlarında yüksek başarılara ulaşır; çevrelerindeki insanları mest eder, gururlandırırlar. Nitekim başarılarının gayesini, her zaman hür bir hayat yaşamak için sürdürmek isterler. Maddi anlamda sıkboğaz edilmeye gelemezler; sorumsuzca harcamaktan, düşüncesizce para saçmayı severler. Onlar için para yalnızca bir kâğıt parçasıdır; harcanması gerekir, harcarlar.

 

 Kova burcu kadını, kendisini kısıtlayan ilişkilerden hep kaçınmıştır. Beraber olacakları erkekten mutlaka ileri görüşlü, entelektüel, hümanist ve anlayışlı olmasını beklerler. Bu onlar için olmazsa olmazdır. Ayrıca sevdiği zaman, kesinlikle harika bir aşık olurlar. Diğer burçlar arasında ihanet oranı en az olan burç, kuşkusuz kova burcudur. Karşı tarafı keyifle hâle getirmek için ellerinden geleni yapar, onları huzurlu kılmak isterler. Kavga ve gürültüden nefret ederler. İlişkilerini kaçamak olmayan, sağlam, güvenilir ve dürüst bir temel üzerine inşa etmek isterler. Çevrelerindeki insanlara karşı ise açık fikirli ve açık sözlüdür. Arkadan iş çevirmekten hoşlanmaz, dedikodu yapmaktan nefret ederler. İlişkilerinde yine önem verdiği diğer bir konu ise yeniliktir. Doğaya, hayata ve farklı kültürlere hep merak güderler. Onların bu arzuları, karşı tarafı bazen yıldırsa da, yenilik arayan kişiler için muazzam bir tercih olabilir.

 

 

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nasıldır?

 

 Kova burcu erkeği oldukça nazir, sevecen, zarif, iyimser, özgürlüğüne düşkün bir profil çizer. Çok yönlüdür; ilgisini asla tek bir yerde toplamaz, zamanını oldukça düzgün domine eder. Dönüşümleri iyi becerir, günü iyi programlar. Fakat bu çok yönlü tavrı, onun zor anlaşılmasına davetiye çıkarır. Toplumun çoğu bu tip insanları karmaşık ve tuhaf bulurken, kova erkekleri her zaman normal olduklarını iler sürerler.

 

 Aslında bu farklılıklar insan normlarının birbirinden farklı olmasından kaynaklanır. Nitekim kova erkeği bu normların dışında, sıra dışı bir izlenim verir. Öte yandan pratik ve çalışkanlardır. Kendi işini yapmaktan keyif alır, ona karışılmasından da hoşlanmazlar. İlişkilerinde sıkı bir dostluk arayışı içindedirler. Beraber oldukları kadından onu anlamasını, saygı duymasını beklerler. Karşı taraftan mutlak bir sadakat ve güven isterler. Sağlam bir ilişkinin olmazsa olması, onlar için kesinlikle güven duygusudur.

 

Kova Burcu Nasıl Baba Olur?

 

 Hiç kuşkusuz kova burcu erkeği evine çok sadıktır. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar, gerektiğinde karşı tarafa bütün ilgisini gösterir. Bu anlayışı ve tutarlı doğası, onun güzel bir baba olacağını işaret eder. Çocuklarına, ailesine ayırdığı vakit ile iş hayatı arasında muazzam bir uyum yakalar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments