in

Sitenin info kaydının silinmesi

Siteyi yükseltme çabaları sonunda yanlış yapılan işler sonucu web sitenizin anasayfası Google aramalarından ve diğer arama motorlarından silinebilir. Bu silinme sonucu anasayfanız anahtar kelime sıralamalarından kaybolduğu için çok büyük ziyaretçi kaybı yaşayabilirsiniz.

Peki Neden İnfo Bilgisi Silinir ?

* Öncelikle seo eklentileri kurduysanız bilmediğiniz bir ayardan ötürü arama motoru örümceklerinin siteyi gezmelerini engelemiş olabilirsiniz. Bu durumu kontrol etmek için Gooogle webmaster araçlarına girip “Google gibi getir”e tıklayıp anasayfanızı “Getir ve Oluştur” butonuna tıklayarak oluşturulan sayfada anasayfanızın tamamının görünüp görünmediğiniz kontrol ediniz. Eğer görünüyorsa sorun yok, görünmüyorsa arama motoru örümceği engellenmiştir. Site Kodlarınızı kontrol ediniz.

* Eğer siteniz yeni ise ve bir çok siteye link eklettiyseniz siteniz Google filtresine girebilir. Bu durumda kelenttiğiniz linklerden silebildiğinizi silin. Sitenize sık sık güncel içerik ekleyin siteniz bir süre sonra düzelecektir. Yine Google webmaster Araçlarından Manuel İşlemlerden Spam kontrolü yapabilir yeniden değerlendirme isteyebilirsiniz

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments