in

Ülkemizde En Çok Para Kazandıran Meslekler

YGS, LYS, TYT , AYT, KPSS derken bir çok insanın en büyük hayali bir meslek sahibi olmaktan geçiyor. Tabi ki herkes için meslek sahibi olmakla her şey bitmiyor. Bir o kadar mesleklerin gelirleri de insanlar için önem arz etmekte. Sizler için “ülkemizdeki en çok para kazandıran meslekler” adlı yazıyı oluşturduk.

İçerik Tablosu

Doktorluk

6 senelik zor bir eğitimin ardından mesleği icra etmeyen doktorlar, en çok para kazanan meslekler arasındalar. Devlette ve özel sektörde çalışma imkanı bulunulan meslekte, yüksek paralar kazanılabilir. Özel klinik, veya devlette önemli mevkilerde yine paralar kazanılabilir.

Kaptanlık

En çok gelir getiren mesleklerin başında gelen kaptanlık bir o kadarda prestijli bir meslektir. Ülkemizde bulunan özel veya normal okul organizasyonlarından mezun olarak kaptan olabilirsiniz.

Hava Kontrolü Görevlisi

Hava alanlarındaki uçak kalkış ve iniş organizasyonlarından sorumlu olanlar hava kontrolü görevlileridir. Oldukça zorlu bir görevi sahip olan bu meslek grubu aynı zamanda iyi maaşlarla çalışmaktadırlar. Sizde hava kontrolü görevlisi olarak ülkemizdeki standartların üzerinde maaş alabilirsiniz.

Yöneticilik

İşletme alanlarından mezun olanların yöneticilik yapabileceğini bu alanda düşünebilirsiniz. Yöneticilik bir bilim alanıyla desteklemek gerekli olsa da yöneticilik biraz da yetenek barındırıyor desek yeridir. Marka olmuş şirketlerde yöneticilik yaparak yine yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Pilotluk

Halkımızın tarafından oldukça havalı görülen bu meslekte, mezun olmakta bir o kadar zordur. Zorlu ve maddi açıdan yüksek maliyetli bir eğitimin ardından başladığınız pilotluk görevinde yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Hosteslik

Diğer bir yüksek maaşlı meslek ise hostesliktir. Yine uzun mesailer ve dil şartları aranan meslekteki şartlarda bir o kadar zordur.

Noterlik

Noterlik belki de ülkemizde standartın üzerinden yüksek para alan en garanti meslektir. Kazanılan yüksek paralar noter olmayı da bir o kadar zorlaştırmaktadır.

Dişçilik

Devlet dışında, özel klinik diş hekimliği yapılarak çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Tabi ki doktorlar kadar zor bir eğitim sürecinden geçen diş hekimlerinin, çalışma şartları ve riskleri de bir o kadar yüksektir.

Eczacılık

Diğer bir tıp alanında yüksek paralar kazanan meslek ise eczacılıktır. Kuruldukları yerlerde eczalar yoksa kolay kolay batmayan bu işletmelerde eğer bir eczaneniz varsa yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Avukatlık

Günümüzde eski popülerliğini kaybetmiş ve bir çok mezuna ev sahipliği yapsada, avukatlık hala standartların üzerinden kazandıran bir meslek.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatoş ay
3 yıl önce

İçlerinde en iyisi pilotluk olsa gerek. Doktorlukta iyi ama çalışma şartları zor