in

WordPress Konu Başlığı Belirleme

Konu başlığı arama motorlarından gelen ziyaretçi sayısı için oldukça önemli bir faktördür. Konu başlığını belirlerken mesela bu yazı için;

WordPress konu ekleme, wordpress site başlığı, wordpress yazı başlığı gibi farklı başlıklarda eklenebilirdi. Burda dikkat edilmesi gereken acaba hangi başlık daha çok aranabilir? Bu soruyu kendimize yöneltip ona göre bir başlık belirlemek gerekiyor.

WordPress sitelerde seo için all in seo gibi eklentiler kullanılıyor. Bu eklentiler sayesinde arama motorlarında gözükmesi için özel başlık ve açıklama girilebiliyor. Burada önemli olan all in seo eklentisindeki başlık ve açıklamadır. Çünkü aramalardan bu kısma eklenen yazılar görünecektir. Fakat şöyle bir durumda vardır; Arama motorları sıralamasını başlık ve h1 h2 gibi başlıklar etkiliyor. Eğer All in seo eklentisindeki başlık ile konu başlığı farklı olur ise o konumuz o başlıkta sıralamada 3 puan alacak iken 2 puan alır.

All in seo daki başlık ile konu başlığını farklı yapmak istiyorsanız mesela başlığınızı daha kısa yapmak istiyorsanız, konu içeriğine h1 veya h2 tagıyla all in seo daki başlığı yazmanızı tavsiye ederim.

Sıramalamayı başlık, o başlıkla ilgili h1 h2 başlığın olup olmaması ve açıklama kısmında o başlıktaki kelimelerin geçip geçmemesi etkilemektedir. Bu sepele All in seo eklenti başlığnın ve konu başlığının aynı olmasını tavsiye ediyorum. Ayrıca all in seo açıklama kısmında da başlıkta geçen kelimelerin bir kaçının geçecek şekilde açıklama girilmesini tavsiye ediyorum.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments