in

Acıyı Sevmek Olur Mu Sözleri

Acıyı Sevmek Olur Mu Sözleri

Mehmet Erdem’in buğulu sesinden dinlemeye alıştığımız parçaların başında Acıyı Sevmek Olur Mu yer alıyor. Bu parçada etkili bir duygu yoğunluğunun oluşması hüzün ve aşk temalarını etkin bir biçimde yarattığını gösteriyor. Acıyı Sevmek Olur Mu sözleri konusunda ele alındığında son derecede etkili bir şarkı olarak kendini ortaya çıkarıyor. 2013 yılında çıkmasına rağmen halen daha dinlenen ve çalma listelerindeki yerini sağlama alan bir eser olarak ön planda kalıyor. Duygu aktarımını hem ezgisi hem sözleri hem de Mehmet Erdem’in etkili performansıyla ortaya koyan bir eser olarak tabir ediliyor. Bu parçadaki her bir dize basit kavramları içerse de dinleyicilerin içine işlemeyi de başaran cinsten olarak kabul ediliyor.

Hiç Konuşmadan albümünün en iyi parçalarından bir tanesi olan Acıyı Sevmek Olur Mu, aynı zamanda diğer Mehmet Erdem klasikleri arasında da başı çekiyor. Özellikle Hakim Bey, Sensiz Olamam Ben, Herkes Aynı Hayatta ve Bir Elmanın Yarısı gibi şarkılarla beraber en çok dinlenen parçalar arasında yer alıyor. Popüler müziğin önemli temsilcilerinden bir tanesi olan Mehmet Erdem’in bu parçasının sözleri de dinleyicileri derinden etkiliyor. Aynı türdeki diğer sanatçıların sesinden de Acıyı Sevmek Olur Mu eserini dinlemek mümkün oluyor. Bu eserin tınısının ve etkileyici halinin derin bir ruh haline insanların girmesinde etkisi oluyor.

Acıyı Sevmek Olur Mu adındaki parça halen daha en çok dinlenen slow şarkılar arasında yer ediniyor. Farklı seslerden bu parçayı dinlemek sözlerindeki ahengi anlamakta etkili oluyor. Bu sayede de oldukça etkili ve kült eserler arasında olduğu anlaşılıyor. Acıyı Sevmek Olur Mu parçasının sözlerinde web sitelerinden ulaşılabilir. Şarkıyı mırıldanmak ya da icra etmek isteyenler için etkin bir çözümdür. Bu sayede Mehmet Erdem imzalı bu parçayı herhangi bir enstrümanla çalmak ya da parçaya eşlik etmek isteyenler için yeterlidir. Şarkının sözlerini eksiksiz bir biçimde bulmak adına bu yol izlenebilir. Böylelikle esere dair en önemli unsurlardan bir tanesi olan sözler hakkında da bilgi sahibi olunması söz konusudur.

Kalp alışır acı çekmelere
Can dayanmaz yeni sevmelere
Boşa kürek çek hep aynı
Bana sorun bi’ kim haklı?
Şu yüreğim ne meraklı
Hiç sözümü dinlemiyor
Sorarım aşk durulur mu?
Acıyı sevmek olur mu?
Hani hayat bir oyundu?
Artık içime sinmiyor
Kalp alışır acı çekmelere
Can dayanmaz yeni sevmelere
Boşa kürek çek hep aynı
Bana sorun bi kim haklı?
Şu yüreğim ne meraklı
Hiç sözümü dinlemiyor
Sorarım aşk durulur mu?
Acıyı sevmek…

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments