in

Engellenen Numaradan Mesaj Gelir Mi?

Engellenen Numaradan Mesaj Gelir Mi?

Rahatsız olduğumuz kişileri telefonlarımızdan uzaklaştırmak artık çok kolay. Bir işlem ile engelleme şansına sahibiz. Yani engellenen numaradan mesaj gelir mi sorusunun cevabı da bu yüzden çok açık. Birinin numarasını engellediğinizde ondan mesaj veyahut arama bildirimi alamazsınız. Sizin engelleme işleminiz devamlılığını sürdürdüğünü sürece de mesaj gelmesi imkansızdır.

İçerik Tablosu

 

Eğer engellediğiniz numarayı, sadece aramalardan engellediyseniz mesaj alabilirsiniz. Ama direkt olarak numaranın kendisini engellediğinizde engellenen numaradan mesaj gelir mi demek saçmadır. Aynı şekilde bu sohbet uygulamaları için de geçerlidir. Eğer uygulamada numarayı engellediyseniz yine mesaj alamazsınız. Bu durum iki tarafta da engeli kaldırana kadar sürer. Karşı taraf mesaj atsa da mesaj size ulaştırılmaz.

 

Engellediğimiz Numara İle Mesajlaşabilir Miyiz?

Belirli durumlarda artık istediğimiz kişinin numarasını engelleyebiliyoruz. Bu da özellikle rahatsız edildiğimizde oldukça yararlı. Yani uğraşmak zorunda kalmadan sorunu ortadan kaldırabiliyoruz. Bu da engellenen numaradan mesaj gelir mi diye düşünmemizin de önüne geçiyor. Birini engellediğinizde hiçbir şekilde iletişime geçmesine de izin vermemiş sayılıyorsunuz.

 

Eğer engellenen bir numaradan mesaj gelir mi endişesi yaşıyorsanız da sakin olabilirsiniz. Bu mesaj size ancak numaranızın değil sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile gelebilir. Engellemeyi devreye soktuktan sonra kesinlikle mesaj alma durumunuz söz konusu olmaz. Böylece gün içerisinde ya da gece sizi olumsuz etkileyen durumlardan da tamamen kurtulmuş olursunuz.

 

Engelenen Numaradan Mesaj Alabilir Miyim?

Eğer biri ile tartıştıysanız ve sonucunda da engellediyseniz mesaj beklemeniz saçma. Çünkü engellediğiniz kişi size mesaj atsa dahi sizin bu mesajı görme durumunuz yok. Yani mesaj atmamış olma durumu da söz konusu değil. Mesaj atılsa da size gelmez. Bu durumlarda mesaj atmadığını düşünmek de tamamen yanlıştır.

Engelenen numara üzerinden nasıl arama yapılmıyorsa mesaj da atışmayabilir. Bunu ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde engellenen numara sizin numaranız ise sizin mesajlarınız da karşı tarafa ulaştırılmıyor olabilir. Bu yüzden biri ile iletişim kurmak istiyorsanız başka yollar denemelisiniz. Zira iki taraf için de engel kaldırılana dek mesajlar gitmeyecektir. Buna dikkat etmenizde fayda vardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Jhon M.
Jhon M.
5 ay önce

engellenen numaradan mesaj gelir mi demek saçmadır… iste asil sacma olan bu., cunku engelledigim numaralar halen bana mesaj yollayabiliyor…