in

Ah Muhsin Ünlü kimdir

AH MUHSİN ÜNLÜ KİMDİR

Onur Ünlü, Ah Muhsin Ünlü mahlasını kullanan şair, yönetmen, senarist, yapımcı, oyuncu ve müzisyendir. Yazdığı birçok şiiri Gidiyorum Bu kitabı ile yayınlayan şair 1990’lı yıllara damga vurmuştur. Ah Muhsin Ünlü kimdir sorusu şair hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından soruluyor. Sinema kariyerine Polis adlı filmin yapımcılığı ile başlayan Onur Ünlü Türk televizyon tarihine damgasını vuran Leyla ile Mecnun dizisinin genel yönetmenliğini yapmıştır.

Ah Muhsin Ünlü’nün eserler

Onur Ünlü 1999 yılında yayınlanan Deli Yürek dizisinde Umur karakterini canlandırmıştır. Dizinin sonlanmasının ardından Onur Ünlü sinema kariyerine senarist ve yönetmen olarak devam etmiştir. Ah Muhsin Ünlü kimdir, Onur Ünlü kimdir sorularına yönetmen ve oyuncu Onur Ünlü’nün aynı zamanda şair olduğu cevabını da verebiliriz. Onur Ünlü sırasıyla Gidiyorum Bu, Bir Süre Endişe, Kız Çocuğu ve Hesabım Var kitaplarını piyasaya çıkarmıştır.

Ah Muhsin Ünlü şiirleri

Ah Muhsin Ünlü kimdir sorusu şairin piyasaya çıkarmış olduğu şiir kitabından sonra sorulmaya başlandı. Şairin döneme damga vuran şiirleri uzun süreler dilden dile dolaştı. Ah Muhsin Ünlü en çok bilinen şiirleri Ah O Gemide Bende Olsaydım, Hatırlat Da Haziran’ın Sonlarında Çocukluğumu Yakalım, Mıknatıssız Pusula ve Bir Tatlı Baretta şiirleridir. Onur Ünlü her ne kadar oyunculuk kariyerine ara verse de şiir yazmayı hayatının hiçbir döneminde bırakmamıştır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments