in ,

Akvaryumda Karides Beslemek

Akvaryumda Karides Nasıl Beslenir?

Tatlı suda yaşayan karidesler akvaryumcularda satılmaktadır. Kırmızı, siyah, mavi, kahverengi, turuncu gibi renkleri mevcut.

Kendi akvaryumumdan bir kesit

Karides akvaryumu suyu 25-28 C aralığında olmalıdır. pH 6.2 ile 7.3 aralığıda idealdir. Karidesler yosun ve bitkileri severler. Onlardan beslenirler. Bu yüzden karides akvaryumunuzu yosun ve bitkilerlerle donatmanız karideslerin seveceği bir ortam olacaktır. 40-50 LT akvaryumda karides beslemeye başlayabilirsiniz. Yalnız çok hızlı çoğalıyorlar. Bir karides 20-30 yavru yapıyor. O yavrular büyüyene kadar yeniden yavrulayanlar çıkıyor derken akvaryum karides doluyor. Benim akvaryumda 15 civarı karides vardı. 2-3 ay içinde 150 den fazla karides oldu(Akvaryumum 150 LT).

Karidesler bitki balıkları için verilen yemlerle beslenebiliyor. Ayrıca akvaryumdaki yosun ve bitkilerden de yiyorlar.

Suya hava vermeniz gerekmektedir. Hava motorunuz yoksa  haftada bir akvaryumun 4 te 1 suyunu değiştirmeniz işinizi görecektir.

 

Balıklarla aynı akvaryumda karides beslemenizi tavsiye etmiyorum. Balıklar karidesleri yiyor. Zebra balıklarıyla besleyebilirsiniz. Onların ağzı küçük olduğu için karideslere zarar vermiyorlar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments