in ,

Askerde Nereye Düşerim? Asker Dağıtımında Kütük Önemli mi?

askerde nereye düşerim

Askere gidecek her Türkiye vatandaşının askere gitmeden önce en çok merak ettiği konuların başında nerede askerliğini yapacağı hakkındadır. Ortaya atılan teoriler, önceden askere gitmiş büyükler tarafından uydurulan asılsız iddialar, halk efsaneleri derken asker dağıtımının nereye çıkacağı hakkında asla doğru bir yanıt bulunamaz. Eğer sizde askerde nereye düşerim konusu hakkında bir yanıta ulaşmak istiyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda olabilir.

Asker Dağıtımı Kütüğe Göre mi Gerçekleşir?

En büyük halk efsaneleri arasında yer alan kütüğe göre askerlik yapılacak yerin çıkması asla doğru değildir. Doğu bölgesinde kütüğü yer alan bir vatandaşın batıda askerlik yeri çıkamayacağı gibi, büyük şehirlerde kütüğü olan vatandaşlarında doğu bölgelerinde askerlik yapacak diye bir kaide yoktur. Bu iddialar asılsız yanıtlardan ibarettir.

askerde nereye düşerim

Askerlik Yeri Önceden Bilinebilir mi, Askerde Nereye Düşerim?

Askeriye içerisinde askerler dağıtımları rastgele veya ihtiyaca göre olmaktadır. Bir dönem boyunca eğer asker dağıtımları doğu bölgesinde ağırlık oluşturduysa bunu takip eden dönemlerde birçok askerin yeri batı bölgelerine çıkabilmektedir. Diğer bir tarafta ise er ihtiyacı ve miktarına göre dağıtımlar gerçekleştirilmektedir.

Seçimlerine Göre Hangi Türk Devleti Döneminde Yaşamalıydın?

Askerde nereye düşerim sorusunun yanıtını yetkili kişiler dışında kimsenin veremeyeceği kesin bir yanıttır. Askerlik yapılacak yeri kimse tahmin edemez ve etse bile ancak şans faktörü ile gerçekleştirilmiş bir tahmin olmaktadır. Asker dağıtımlarınızı ön görmek veya tahmin etmek yerine yolculuk hazırlıklarınıza başlamak sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments