in

Banyodan sonra bile ter kokusu olan insanlar

Kadınların ve erkeklerin korkulu rüyalarından birisi de ter kokusudur. Özellikle sıcak havalarda ortaya çıkan ve siz ne yaparsanız yapın vücudunuzdan bir türlü atamadığınız ter kokusunun farklı birçok nedeni bulunuyor. Öyle ki bazı vücutlarda banyodan sonra bile ter kokusu geçmiyor ve hem size hem de etrafınızda bulunan insanlara rahatsızlık verebiliyor.

Ter kokusu aslında bir sağlık problemi olarak değerlendiriliyor. Terleme her ne kadar insan vücudu için çok önemli bir işlev olsa da, terleme esnasında oluşabilecek kötü kokular insanların sevmediği bir durum oluyor.

Ter bezleri insan vücudunun soğutma sistemi olarak biliniyor. Sıcaklığı artan vücutlarınızda ter bezleri harekete geçiyor ve terleme yolu ile vücudun normal ısısına dönmesini sağlıyor. Bu esnada ter bezleri ile vücuttaki toksinlerde dışarı atılıyor ve ortaya hoş olmayan bir ter kokusu çıkıyor.

Ter kokusunu giderebilmenin farklı birçok yöntemi bulunuyor. Elbette en etkin olan yöntem banyo yapmak ve bu kokudan kurtulmak oluyor. Banyo ile vücut ısınız da normale döndüğü için, banyodan sonra uzun bir süre terleme durumunuz da olmuyor. Ama bazı insanlar için bu durum bu kadar kolay seyretmiyor. Banyodan sonra bile ter kokusu olan ve hemen terlemeye başlayan insanlar olabiliyor. Ve bunun ne temizlikle ne de hijyenle bir alakası bulunmuyor. Tamamen ter bezlerinin çok hızlı ve sürekli çalışmasına bağlı oluyor.

Banyodan sonra bile ter kokusunun önüne geçme yolları

Banyodan sonra bile ter kokusu ile mücadele ediyorsanız birkaç farklı tüyo ile banyo sonrasında bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte bunun için işinize yarayacak birkaç doğal yöntem;

  • Karbonat ter kokusuna karşı kullanılan en etkili doğal yöntemlerden birisidir. Banyo esnasında elinize bir miktar karbonat alabilir ve koltuk atlarınıza ve en çok terleyen bölgelerinize karbonat ile masaj yapabilirsiniz. Daha sonra su ile durulayarak banyo sonrası ter kokusundan kurtulabilirsiniz.
  • Aloe vera bitkisinin ter kokusuna karşı kullanılan en etkili bitkilerden birisi olduğunu biliyor muydunuz? Banyodan sonra kuruyan koltuk altınıza aloe vera jeli sürebilirsiniz. Banyodan sonra bile ter kokusu ile mücadele ediyorsanız bu iki doğal yöntem ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments