in

Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır

BEBEKLERDE BALGAM NASIL ATILIR

Mevsim kış aylarına geldiği zaman küçük çocuğu olan aileler çocuklarının hastalık durumlarında çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyor. Bebeklerde balgam oluşumunun en temel sebebi üst solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklanıyor. Bu tip problemlerle karşılaşan aileler Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır sorusunun cevabını arıyor. Birçok hastalığın tedavisinde başvurulması gereken ilk yöntem kesinlikle doktor kontrolü ve tedavisi olmalıdır. Doktor kontrolü dışında gerçekleştirilebilecek tüm tedavi yöntemleri fayda yerine çeşitli problemler ortaya çıkarabilir.

Balgam Tedavisinde Yardımcı Yöntemler

Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır sorusunun cevabını en iyi verecek kişi aile hekimidir. Fakat ilaç tedavisinin dışında çeşitli yöntemler uygulandığında bebeklerde balgam oluşumunun önüne geçilebilir. Öncelikle bebeğin yaşadığı ortamı nemlendirmek gerekiyor. Okaliptüs yağı ile bebeğin göğsüne yapılabilecek masajlar balgamın sökülmesine fayda sağlayacaktır. 1,5 yaşın üstündeki bebeklerde boğazın yumuşaması için ılık su, limon ve bal karışımı tercih edilebilir. Yine ıhlamur çayı da boğazın yumuşaması ve balgamın atılmasına fayda sağlayabilir.

Balgam Tedavisinde Doktor Kontrolü Şart Mı?

Birçok hastalığın tedavisinde geleneksel yöntemler tercih edilebiliyor. Fakat Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır sorusunun cevabı sadece geleneksel yöntemlerde aranmamalıdır. Özellikle çocukların hastalık durumlarında en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Doktor kontrolünde olmadan kullanılabilecek ilaçlar istenmeyecek sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bebek daha önceden aynı rahatsızlığı geçirdiğinde bile doktorun verdiği ilaç doktor kontrolünde olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. İlaç tedavisinin yanında yapılabilecek nemlendirme ve masaj uygulaması bebeği rahatlatacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments