in

Beyaz dut kurusu kürü yapanlar yorumları

Beyaz dut antibiyotik olarak bilinen en faydalı meyvelerden birisidir. Oldukça sevilen ve severek tüketilen beyaz dut hem dalından koparılarak, hem de toplanıp kurutularak tüketilmektedir. Beyaz dut kurusu aynı zamanda her mevsim keyifle yenebilen en lezzetli atıştırmalıklardan birisidir. Aynı zamanda yapılan beyaz dut kurusu kürü ile bazı önemli hastalıklara da iyileştirici çözümler bulunmaktadır. Beyaz dut kurusu kürü yapanlar yorumları ile yola çıkarak ve bilimsel olarak açıklanmış olan bazı detaylara bakarak sizlere birkaç önemli bilgi aktaralım.

Beyaz dut kurusu kürü yapanlar yorumları hep olumlu yönde olmuştur. Beyaz dutun sahip olduğu antibiyotik özelliği ile egzaman ve iltihap gibi bazı önemli sorunlara etkili çözümler bulunmuştur. Beyaz dut kurusu kürünün nelere iyi geldiğini merak ediyorsanız işte o detaylar;

Egzamaya karşı beyaz dut kurusu kürü

Egzama çok önemli bir deri hastalığıdır. Bu hastalık ile mücadele eden insanlar farklı birçok yöntem denemişlerdir. Beyaz dut kurusu kürü yapanlar yorumları ise egzamayı tedavi etme konusunda hep pozitiftir. Beyaz dut kurusu kürü egzamaya en iyi gelen çözümlerden birisidir.

Egzama için beyaz dut kurusu kürü yapmak isteyenlere kısa bir tarif verelim. Yarın litre suyu iyice kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerisine bir avuç beyaz dut kurusu atın ve altı dakika hafif ateşte birlikte kaynatın. 6 dakikanın sonunda suyunuzu ocaktan indirin. Ellerinizi yakmayacak ılıklığa geldiğinde ise egzamalı olan ellerinizi dut kurusu olan suyun içerisine sokun. Ve en az on dakika kadar suyun içerisinde kalmasını sağlayın. Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra yine en az bir saat kadar bu suyu durulamayın. Bir saat sonunda artık elinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Ve bu kürü haftada üç kez uygulayın.

İltihaba karşı beyaz dut kurusu kürü

Beyaz dut iltihaba karşı çok etkili bir silahtır. Egzama için hazırlamış olduğunuz kürün aynısını bu sefer kandaki iltihap için de kullanabilirsiniz. Kaynayan suyun içerisine atarak ve altı dakika kaynatarak hazırlamış olduğunuz suyu süzün ve yarısını sabah aç karnına diğer yarısını da akşam aç karnına için.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments