in

HarikaHarika

Beyaz Kalp Emoji Anlamı – Ne Anlama Gelir?

Beyaz Kalp Emji Anlamı

Emojiler birçok uygulamada yazışırken ve mesajlaşırken sıkça kullanılır. Emojilerin farklı anlamları olduğu herkesçe bilinmektedir. Fakat hangi emojinin ne anlama geldiği ve özellikle birbiriyle aynı olan fakat renkleri farklı olan emojilerin farklı anlamlarını neler olduğu herkesçe bilinmez. Bu yazıda özellikle beyaz kalp emoji anlamı üzerinde bir çalışma yapmak planlanmıştır. Emojiler özellikle WhatsApp uygulamasında Skype’ta ve Telegram gibi sosyal medya platformlarında sıkça kullanılır. İleri yaşlardaki bireylerin emoji kullanımının daha nadir olduğu fakat genç jenerasyonun emoji kullanmakta daha girişken olduğu fark edilmiştir.

İçerik Tablosu

Beyaz Kalp Emoji Anlamı
Beyaz Kalp Emoji Anlamı

Kalp emojisi aşkı temsil eder

Özellikle kalp emojisi mesajlaşırken sık sık kullanılan emojilerden biridir. Kalp emojisi şeklinden de anlaşılacağı üzere aşkı temsil etmektedir. Beyaz kalp emoji anlamı ise bu anlamda hem aşkı hem de bu aşkın temizliğini ifade eder. Öte yandan ayrıca belirtmek gerekir ki beyaz bir asalet rengi olarak kabul edilir. Masumiyeti, temizliği ve aynı zamanda da zarifliği temsil eder. Bu nedenle süt beyaz kar beyaz ak pak gibi ifadeler her zaman bizlere beyaz rengi  çağrıştırır. İşte bu nedenle saf ve parlak renginden ötürü beyaz hem gelinliklerde hem düğünlerde hem bebeklerde en çok tercih edilen renk temaları olarak bilinir. Sizin gönderdiğiniz ya da size gönderilen beyaz kalp emojisi tamamı ile olumlu duyguları ve iyi duyguları anlatır.

Beyaz kalp emojisinin yanı sıra başka emoji renkleri de bulunur

Kalp emojisi en başta genel olarak kırmızı renkte tercih edilirken artık birçok uygulamada mavi mor pembe sarı yeşil gibi renkleri de beyaz kalp emoloji anlamı ise bütün bunların yanı sıra oldukça farklıdır. Kırmızı kalp emojisi genel anlamda tutkulu bir aşkı temsil ederken yeşil mavi pembe gibi kalp emojileri de daha eğlenceli bir sohbet cereyan ettiğini bizlere gösterir. Öte yandan pembe kalp tatlılığı ve şirinliği ifade ederken beyaz kalp emoji anlamı ise saflığı ve içten bir sevgiyi anlatır. Çünkü beyaz rengi hangi alanda ve hangi nesnede kullanılırsa kullanılsın temizlik ve saflık anlamına gelmektedir. Örneğin beyaz laleler, beyaz güller, beyaz gelinlikler her zaman bireylere çok iyi çağrışımlar yapmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments