in

Buluşmaya en son gelen arkadaş

İnsanların randevularına karşı gösterdikleri yaklaşımların her biri birbirinden farklı oluyor. Kimisi bu konuda oldukça özenli ve titiz oluyor. Kimisi de pek umursamaz davranışlarda bulunuyor ve hep geç kalıyor. Bu konu arkadaşlar arasında sürekli konuşulan bir konu olarak kalıyor. Zamanında gelen ve titiz olan arkadaşlar takdir ediliyor. Ama sürekli buluşmaya en son gelen arkadaş hep eleştirilerin odağında kalıyor.

Buluşmaya en son gelen arkadaş için çok güzel bir tanımlama da yapılıyor. Bu arkadaşlar assoliste benzetiliyor. Ve çoğu kez eleştirmek için ona bu şekilde hitap ediliyor. Ya da lakap takılabiliyor.

Buluşmaya en son gelen arkadaş için assolist denilmesinin nedeni ise oldukça açıktır. Assolistler sahneye en son çıkan ve en değerli olan inşalardır. Bir gösteride, bir müzik şöleninde önce insanları eğlendirmek ve onların ortama ısınmalarını sağlamak için ilk sanatçılar çıkıyor. Bazen arada dansözler ve farklı gösteriler yer alıyor. Ve şölenin en sonunda assolistler sahne alıyor. Aslında herkes o gösteriyi ya da o şöleni zaten assolistler için bekliyor. Onları izlemek ve onları görebilmek için o eğlencelere katılıyor. Ve assolist çıkana kadar da mecburen diğer sanatçı ve gösterileri izleyerek azam geçiriyor. İşte buluşmaya en son gelen arkadaş için de assolist benzetmesi yapılıyor.

Buluşmaya en son gelen arkadaşa nasıl bakılıyor

Buluşmaya en son gelen arkadaş aslında her zaman eleştiriliyor. Arkadaş ortamında kendilerine önem verilmediğini ve bu nedenle hep geç geldiğinizi düşünen arkadaşlarınız bile çıkabilir. Ve aynı zamanda bu kişiler için içten içe bir kıskançlık durumu bile oluşabilir.

Buluşmaya en son gelen arkadaşlar genellikle en rahat yapıda olanlar oluyor. Hayatı pek önemsemeyen, her şeyi çok ciddiye almayan ve rahatlıklarından ödün vermeyen insanlar genellikle buluşmaya en son gelen arkadaş oluyorlar. Onların bu tavrı hayatı ciddiye alan, dakik ve her işi zamanında yapmayı seven arkadaşları rahatsız edebiliyor.

Arkadaşlarınızın buluşmaya en son gelmesine karşı verilen tepki aslında geç kalma süresine bağlı olarak ta değişiyor. Uzun bir süre tek bir kişiyi beklemek ve herhangi bir plan yapamamak oldukça can sıkıcı oluyor. Bu süre kısa ve makul olduğunda daha kabul edilebilir olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments