in

Cesaret gerektiren meslekler hangileridir

Bazı meslekler gerçekten cesaret istiyor. Masa başında oturmaya ve önünüze verilen işleri yapmaya hiç ama hiç benzemiyor. Bazı insanlar bu cesaret gerektiren mesleklerin yanından birle geçmezken bazı insanları bu meslekler çok büyük ölçüde cezbediyor. Ve bu alanlara yönelimler hiç ummadığınız kadar çok oluyor. Sizde cesaretli bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız ve maceracı tarafınız ağır basıyorsa bu mesleklerden birisini seçebilirsiniz. Bu seçimden önce cesaret gerektiren meslekler hangileridir diye merak ediyorsanız size bazı detaylar verelim. Elbette cesaret her ne kadar göreceli bir kavram olmasa da bunun da farklı boyutları olabiliyor. Kimilerinin bazı fobilerine ve korkularına karşılık sıradan olan işler ile bazen cesaret gerektirebiliyor. Bunun için çok geniş bir kapsamda, cesaret boyutuna bakmadan bir sıralama yapalım. Cesaret gerektiren meslekler hangileridir, işte detaylar;

İçerik Tablosu

Elektrikçiler

Cesaret gerektiren meslekler sorgulamasında ve yapılan anketlerde her zaman ilk sırada elektrikçiler yer alıyor. Her zaman büyük risk altında çalışıyor olmaları onların daha cesur insanlar olduklarının da bir kanıtı oluyor. Sıradan küçük bire elektrik işini dahi yapan elektrikçiler bu kapsamda en cesaretli insanlar olarak biliniyor.

Cerrahlık

Kimilerine göre cerrahlar çok cesur insanlar oluyor. Nasıl olmasınlar ki? Masada yatan bir hastanın hayatı onların elinde oluyor. Korkak davranmak onların daha çok hata yapmalarına neden yaratıyor. Her zaman anlık karar vermesi gereken ve cesur olması gereken meslek gruplarından birisi olarak cerrahlar ilk sıralarda yer alıyor.

Bomba imha uzmanları

Cesaret gerektiren meslekler hangileridir diye sorulduğunda en çok alınan yanıtlardan birisi de bomba imha uzmanları oluyor. Her ne kadar oldukça korunaklı, eğitimli ve tedbirli bir şekilde çalışıyor olsalar da yine de cesaret gerektiren bir meslek olduğu ortada. Herkesin tercih edebileceği ve yapabileceği bir meslek olmadığı biliniyor.

Madencilik

Maden işçilerinin çoğu aslında bu mesleği zorunluluktan yapıyor. Maden bölgesinde yaşayan halk mecburen tek geçim kaynağı olan maden ocaklarına inmek zorunda kalabiliyor. Her ne kadar cesaret isteyen meslekleri özellikle seçmek isteyen insanlardan oluşmasa da maden işçilerinin de büyük cesaret gerektiren bir iş yaptıkları biliniyor.

İtfaiye eri

Onlar aslında halkın gözünde birer kahramanlar. Ve bunu sonuna kadar hak ediyorlar. Cesaret gerektiren meslekler arasında en büyük hayranlık uyandıran mesleklerden birisi de itfaiyecilik olarak biliniyor. Almış oldukları eğitimlerde onlara her zaman cesur olmak öğretiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments