in

Diyetteyim Gece Acıktım Ne Yiyebilirim?

Diyetteyim Gece Acıktım Ne Yiyebilirim?

Tüm dünyada özellikle koronavirüs pandemi süreci ile birlikte obeziteye olan eğilim artmıştır. Koronavirüs pandemi sürecinde eğitim faaliyetleri evden yapılmış çalışma faaliyetleri evden gerçekleştirilmiş ve alışverişler dahi e-ticaret platformları üzerinden yapılmıştır. Bu nedenle özellikle 2020 yılında hayatımıza giren ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemi süreci ile birlikte bireylerin vücut kütleleri artar. Bu artışta da ne yazık ki bireyler kilo kontrolü ne gitmeye ve diyet yapmaya zorlanır. 2021 yılında ve sonrasında dünyanın karşı karşıya kalacağı en önemli sağlık sorunlarından biri de obezitedir. Birçok hastanede artık obezite ile ilgili mücadele edebilecek klinikler bulunur. Özellikle diyetisyenlere gidip diyet alan bireylerin en çok sorduğu sorulardan biri diyetteyim gece acıktım ne yiyebilirim sorusudur. Çünkü özellikle gece bir şeyler yemek kilo kontrolünü kaybetmeye neden olur.

İçerik Tablosu

Gece yemek yemek oldukça tehlikelidir

Diyette olan bireyler çoğunlukla diyetteyim gece acıktım ne yiyebilirim sorusunu sorarlar. Çünkü çoğu diyet akşamın erken saatlerinde yemek yemeyi durdurur. Bu da gecenin ilerleyen saatlerinde çalışmaya ya da ayakta kalmaya devam eden bireylerin ufak ufak midelerinin kazanmasına sebep olur. Diyetisyenlerden profesyonel destek alan bireyler bu konu ile ilgili çabuk ve hızlı çözümler üretse de profesyonel bir desteği olmayan bireylerin kendi başlarına bunun üstesinden gelmeleri için ekstra bir çaba sarf etmeleri gerekir. Neyse ki internet siteleri bu anlamda diyetteyim gece acıktım ne yiyebilirim diye soran bireylere samimiyim ve doğru yanıtlar içeren içerikler barındırır.

Geceleri daha hafif beslenin

Diyette olan bireylerin gece yiyebilecekleri en önemli alternatiflerden biri su ayran ve süt tüketimidir. Diyette olan bireyler geceleri özellikle karbonhidratlardan kesinlikle kaçınır ve kaçınmalıdır. Yine meyve tüketimi de akşam saatlerinde yapılmamalıdır. Ne kadar ekşi ya da az porsiyonu olursa olsun hemen hemen bütün meyveler bünyelerinde yoğun bir şeker barındırır. Şeker ise özellikle diyet yapan insanlar için son derece tehlikeli bir üründür. Hatta obezite ile karşı karşıya olan ve diyet yapan bireylerin değil bütün bireylerin artık günümüzde şekerden uzak durmaları gerekir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments