in

Eklenen Konularının Anında Aramalarda Çıkması

Web sitelerde günümüzde özgün içerik oldukça önemli hale gelmiştir. Fakat sitemizi ne kadar özgün içerikle de doldursak bu konularımız Google arama motorlarında çıkmadıktan sonra bize bir getirir olmaz. Şöylede acı bir durum var siz emek verip yazı yayınlarsınız, sizin yazınız aramalarda çıkmadan başkası yazınızı kopyalar kendi sitesine ekler ve onun yazısı sizin yazıdan önce aramalarda çıkarsa siz o siteden konu kopyalamış olarak görünürsünüz.

Bazı sitelere konu eklendiği gibi arama motorlarına ping gönderir ve arama motorları hemen gelip konuyu kaydeder. Fakat bu durumda sık sık konu eklenen sitelerde çok ping gönderdiğinden spam gibi görünebilir.

Sürekli güncel olan sitelere eklenen konuları Google zaten kendi doğal olarak gelir kaydeder. Fakat sık güncelenme olmayan siteler için konuların aramada çıkması zaman alıyor. Bu durumda oldukça tehlikelidir. Konunuz aramalarda çıkmadan önce başka sitelere yayıldığında orjinalliğini kaybeder.

Peki Çözüm Nedir ?

* Eğer çok sık konu eklemiyorsanız, konu ekledikten sonra hemen Google Webmaster Araçlarından “Google Gibi Getir” sayfasından konunuzun adresini yazarak “Getir ve oluştur”a tıklayıp biraz bekleyiniz. “Dizine Gönder” yazısı çıkınca ona tıklayınız.(Yalnızca Bu Url yi Tara seçeneğini seçiniz) Anında aramalarda çıkacaktır.
Ayrıca Yandex için ise konuyu daha yayınlamadan veya yayınladıktan hemen sonra;

Yandex webmaster araçları sayfasından “orjinal metin” kısmına yazınızı kaydetmenizi tavsiye ederim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments