in

En Güzel Göz Şekli Hangisidir? Beğenilen Göz Şekli

En Güzel Göz Şekli Hangisidir?

İnsan bedeninde en çok dikkat çeken uzunlardan biri de gözlerdir. Sosyolojik ve psikolojik anlamda bireyler birbirleriyle diyalog ve temas kurarken önce gitti gözlere dikkat ederler. Bu yüzden internette ve arama motorlarında en çok sorulan sorulardan biri de en güzel göz şekli hangisidir sorusudur. Oysa bu sorunun sabit bir yanıtı bulunmamaktadır. Çünkü sadece gözler yüzde tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Gözlerinin güzelliğine ve ihtişamını yüz hatları saçlar ve diğer uzuvların oranları belirler. Dolayısıyla yüz hatlarını ve diğer uzunları görmeden tek başına herhangi bir göz çeşidinin veya şeklinin en iyi göz şekli olduğuna dair yorum yapmak mümkün değildir. En güzel göz şekli hangisidir sorusuna verilecek olan cevaplar aynı zamanda bireylerin kişisel zevklerine ve bakış açılarına göre de değişir.

İçerik Tablosu

En güzel göz şekli bakış açısına göre değişir

Bazı bireyler çekik gözlerden hoşlanırken bazı bireyler daha büyük ve daha geniş göz yapısındaki insanlardan hoşlanabilirler. Bu yüzden en güzel göz şekli hangisidir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Hayvanlarda ise en güzel gözlere sahip olan hayvanın eşek olduğu ifade edilir. Gerçekten de dikkat edildiğinde eşeklerin gözlerinin bir hali güzel olduğu büyük ve çekik olduğu ortaya çıkar. Dolayısıyla hayvanlardan hareket edilecek olursa yine büyük dolgun ve çekik gözlere sahip olan kişilerin bu anlamda en iyi göz şekline sahip olduğu ifade edilebilir.

Gözleri ortaya çıkaran göz makyajı

Bazen makyajsız bir göz muhteşem bir ihtişama sahipken ona yapılan kötü bir makyaj veya dışarıdan yapılan herhangi bir müdahale bu gözün güzelliğini tamamen ortadan kaldırabilir. Bazen ise doğru bir makyaj gerçekten dikkat çekici olmayan bir göz şeklini akıllardan çıkmayacak kadar güzel bir hale dönüştürebilir. Bu makyaj ilizyonları gerçek hayatta bazen kullanılsa da bireyin temel anlamda yaratılış özellikleri ile barışık olması onun hem ruhsal hem de sosyolojik anlamda daha rahat etmesine olanak sağlayacaktır. Her bireyin yaratılış itibariyle çok özel olduğunun ve Yaradan tarafından özenle yaratıldığının bilinci ile hareket etmek bu anlamda her gözün güzel olduğunu ortaya koyar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments