in

En iyi romantik filmler – Bu filmler ile aşka doyacaksınız

İnsanoğlunun sahip olduğu en iyi değerlerden birisi de aşktır. Yazılan şiirler, söylenen türküler derken yapılan filmler de bulunmaktadır. Bizler de sizler için en romantik filmler adlı listeyi derledik. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Gün Doğmadan

Budapeşte’den yola çıkıp Viyana’ya gidecek olan trende tanışan Celine ve Jess başladıkları serüvenden habersizdirler. Jesse tren yolculuğundan sonra uçağa binip eve dönecektir fakat parası yoktur. Bu yüzden Viyana caddelerinde bir gün daha geçirmek zorundadır. Celine’nin de gün içerisinde yanında kalmasını isteyecektir. Viyana treninden inen çift 14 saat boyunca hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir beraberliğe ortak olurlar. Film içerisindeki aşk, sevgi ve felsefe üzerine sohbetlerde insanların tanık olması gereken cinstendir. Gün Doğmadan adlı film en iyi romantik filmler arasında izlenmek için sizi bekliyor.

Aşk

Theodore adlı yalnız adam yakın gelecekte el yazması mektupları yazarak geçinmektedir. Öncesinde boşandığı karısının yarattığı yalnızlık hissi artık onu depresyonlara itmeye başlamıştır. Hayatın ve aşkın anlamını sorgulamaya başlayan Theodore’un önüne ise bir reklamın çıkmasıyla hayatı büyük derecede değişecektir. Reklamdan görüp evine aldığı teknoloji ise Samantha adında sanal bir karakterdir. Bu sanal karakterle geçirdiği süreler boyunca aralarında ilişki oldukça artacaktır. Theodore’un yalnızlığını unutturan bu sanal karakter, ona farklı bir gerçeklik tatmasını sağlayacaktır. En iyi romantik filmler arasında yer alan film ile aşk felsefesinin bazı garipliklerine tanık olabilirsiniz.

Sil Baştan

Joel ve Clementine iki yıllık bir ilişkiden sonra yollarını ayırma kararı almışlardır. Clementine ise Joel ile yaşadığı anıların hepsini hafızasından sildirir. Joel bunu öğrendiğinde üzüntüsü daha da artar ama bir şeyler yapmalıdır. Clementine’nin onunla olan anılarına sildirmesine karşı o da aynı şekilde Clementine ile olan anılarını sildirmek ister. Anılarını sildirme operasyonu anında ise Clementine ile yaşadıkları bütün anlar gözü önüne gelir. Joel anıları sildirmek istemediğini anlayarak anı sildirme operasyonunu durdurmak için elinden geleni yapacaktır. İzlemek isteyeceğiniz film, en iyi romantik filmler arasındadır.

Aşk ve Gurur

George döneminde geçen filmde İngiltere’de doğup büyüyen beş kız kardeşin hayatları konu olmaktadır. Elizabeth, Jane, Marry, Kitty ve Lydia annelerinin öğütleri üzerine zengin bir koca bulup evlenmeleri üzerine yetişmişlerdir. Evlilik çağları gelen kızlar ise bu öğüte göre hareket etmektedir. İyi bir koca bulup hayatlarını iyi bir şekilde yaşamak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Aralarında ise bir istisna vardır. Elizabeth özgür, neşeli ve kendine olan özgün yapısı ile dikkat çekmektedir. Babasının desteği ile birlikte annesinin öğütüne uymayacak gibi durmaktadır. En iyi romantikler filmler arasında yer alan film izlemek için iyi bir alternatif.

Kazablanka

Victor Lazlow Alman kamplarından kaçarak Casablancaya’ya gelmiştir. Buradan da Portekiz’e gidip oradan da ABD’ye kaçma ve iltica hayalleri kurar. Bu hayallerini gerçekleştirmek için ise tüm umudu bir gece kulübü sahibi Rick’e bağlıdır. Victor’un kaçması için gerekli olan tüm evraklar ve pasaportlar ancak Rick sayesinde çıkartılabilmektedir. Rick’in ise Victor hakkında başka düşünceleri bulunmaktadır. Victor’un karısı Ilsa ise Rick’nin eskiden kendisini terk eden kadındır. Aşk ihtiraslarının hayallerle kesişmesiyle ortaya çıkan film, en iyi romantik filmler içerisindedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments