in

Ev Yapımı İce Tea

Ev Yapımı İce Tea

Amerika’da popüler bir içecek türü olan ve bu ülkenin sıcak bölgelerinden gelen soğuk çay, evde yapımı oldukça kolay bir içecek türüdür. Siz de evinizde belirli malzemeler kullanarak kolaylıkla ev yapımı ice tea yapabilir ve keyifle içebilirsiniz.

Ev yapımı soğuk çay ile doğrudan şeker yerine meyve kullanarak, daha sağlıklı bir çay içme şansınız olacaktır. Damak zevkine uygun yorumlara açık bir yapıya sahip olan buzlu çayın en pratik tarifi; sallama çay ile yapılan tariftir. Bu tarifte, iki adet sallama çayı, sürahi veya bu tür bir kap içerisine yerleştirip, üç ila beş dakika sıcak su ile demlenmesini sağladıktan sonra, poşet çayları çıkartın. Daha sonra kalorisiz tatlandırıcılar, meyveler veya şeker ile çayınıza tat verdikten sonra, yaklaşık altı bardak buz veya dört bardak soğuk su ilave edin. Buzlu çayınızı keyifle içebilirsiniz.

Ev yapımı ice tea çeşitli yöntemler ile tatlandırılmaya da müsaittir. Damak zevkinize uygun olacak şekilde içerisine limon dilimleri yerleştirebilir veya hazırlanış aşamasında limon suyu kullanabilirsiniz. Bu noktada yaratıcılık sizlere kalıyor. Daha yenilikçi tatlar için ananas; şeftali, çilek veya kivi başta olmak üzere birçok meyvenin suyunu tercih edebilirsiniz. Egzotik meyveler ile farklı türdeki çayları kombine ederek kullanmak, ev yapımı buzlu çayda oldukça lezzetli tatlar yakalanmasını mümkün kılmaktadır. Dilerseniz, çeşitli baharatlar katarak da buzlu çay yapmanız mümkündür. Bu noktada yaratıcılık tamamıyla sizlere kalmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments