in

Forvet Ne Demek

Forvet Ne Demek

Zaman zaman futbol konuşulan ortamlarda veya internette dolaşırken “forvet” kelimesini duymuş ve “Forvet ne demek” sorusunu kendinize sormuş olabilirsiniz. Bu kelimenin anlamını bilmiyorsanız kesinlikle üzülmeyin. Futbol terminolojisi içerisinde yer alan bu sözcük, köken olarak yabancı bir kelimeden, dilimize yerleşmiştir.

Özellikle de ülkemizde hayli fazlasıyla popüler olan futbolun, gündelik yaşamda pek çok ortamda konuşuluyor olması sebebiyle çevredeki insanlardan sıkça duyulan bu kelime, futbol ile ilgilenmeyen erkek ve kadınların duyduğu taktirde merak ettiği bir kelime olmaktadır. Ancak bu kelimenin ne anlam ifade ettiğini veya TDK’daki karşılığını bilmiyorsanız endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü bunun anlamı, dünyada var olan ve popüler hale gelmiş yüzlerce spor branşındaki, binlerce farklı terimden bir tanesini bilmiyor olmanızdan farklı bir anlama gelmez.

Forvet ne demek sorusunun cevabı, en basit anlamda bu kelimenin, İngilizce ileri kelimesi olan “Forward”tan dilimize geçtiğini belirterek verilebilir. Türkçeye forvet olarak geçen bu kelime, 11 kişilik futbol takımının en ileri uçtaki oyuncusu anlamına gelmektedir. Takımlara arz ettikleri önem sebebiyle de özellikle transfer dönemlerinde en çok para harcanılan mevki olarak öne çıkan bu mevki, futbol takımlarında yıldız oyuncuların oynadığı ve oldukça önemli bir mevkidir. Takımın, rakip kaleye en yakın ve dolayısıyla gol atma anlamında en elverişli pozisyona sahip olan oyuncusu konumundaki forvetler, ülkemizde de oldukça popüler ve futbol taraftarları tarafından büyük ilgi görmektedirler.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments