in

Hapşırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Hapşırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Birçok kişi dönemsel olarak hastalıklar yaşayabilir. Özellikle kış mevsimlerinde en fazla rastlanan rahatsızlıklardan bir tanesi soğuk algınlıklarıdır. Soğuk algınlığı yaşayan kişiler çoğu zaman hapşırmak isterler ancak hapşıramazlar. Bu durum sürekli olarak tekrarlandığında kişiyi oldukça fazla rahatsız eder. Sürekli olarak bunun tekrarlanması insanlara hapşırmak için ne yapmalıyım sorusunu da sordurabilir.

Özellikle alerjik olarak sorun yaşayan kişiler hapşıramamak konusunda büyük sıkıntı yaşarlar. Mevsimsel olarak bahar alerjisi veya soğuk algınlığı gibi pek çok etmen hapşırmayı etkileyebilir. Hapşırmak burun içerisindeki tozların veya vücuttan atılması gereken şeylerin dışarı atılması için vücut tarafından oluşturulan bir tepkidir. Bunu yapamayan kişiler burunlarında rahatsızlık hissi ile yaşarlar.

Bu nedenle de bunun çözüme kavuşabilmesi çok önemlidir.İşte böyle durumlarda hapşırmak için uygulayabileceğiniz bazı küçük ipuçları bulunur. Bu yöntemler sayesinde artık kolay bir şekilde hapşırabilirsiniz.

Hapşırmanın Kolay Yolları

Hapşırmak isteyip de hapşıramamak çok can sıkıcı bir durumdur.  Özellikle birçok kişinin kış aylarında başına gelir. Bunun nedeni de soğuklardan dolayı oluşan grip, nezle gibi solunum rahatsızlıklarıdır. Ancak çok kısa süre bile olsa bu durumu yaşamak insanları oldukça fazla rahatsız edebilir.

Bu durumdan kurtulmak isteyen kişiler için ilk önerebileceğimiz şey güneş ışığıdır. Tam hapşırmak üzereyken güneş ışığına maruz kalırsanız çok kolay bir şekilde hapşırabilirsiniz. Ayrıca birçok kişinin zaman zaman başına gelmiş olan karabiber koklamak da hapşırmak için en çok bilinen ve tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Karabiber burnunuza kaçtığı andan itibaren burun yüzeyini rahatsız eder ve otomatik olarak hapşırma isteğine neden olur. Çoğu zaman ağır kokular insanları rahatsız eder ve hapşırmalarına neden olur. Özellikle de hapşırma ile alakalı sorun yaşayan kişiler parfüm kokusundan rahatsız olurlar ve hapşırmak isterler. Ancak bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken şey parfümün burnunuza direkt olarak gelmemesidir.

Birçok kişinin bilmediği ama hapşırmak için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de soğuk havayı solumaktır. Tüm bu yöntemleri denediğinizde içlerinden mutlaka bir tanesi sizin probleminize çare olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments