in

İç Mimarlık Sayısal Mı

İÇ MİMARLIK SAYISAL MI

İç mimarlık bir mimari yapının içinde, kullanacak kişiler için en uygun ve en güzel aynı zamanda da en işlevsel tasarımı gerçekleştirme adına projeler yapan meslektir. İç mimarlık mesleğini seçmek isteyen öğrenciler İç Mimarlık Sayısal Mı hangi bölümden bu meslek dalı seçilebiliyor öğrenmek ister. İç mimarlık mesleği için Üniversitede seçilebilecek iki bölüm vardır. Bu bölümlerden birincisi iç mimarlık diğeri ise iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümüdür. Her iki bölümden de mezun olmanız durumunda alacağınız ünvan iç mimar ünvanıdır. İç mimarlık bölümü için MF (matematik-fen) puan türü iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü için ise TM (türkçe-matematik) puan türü ile öğrenci alınır.

İçerik Tablosu

Mimar İle İç Mimar Farkı Nedir?

İç mimar olmak isteyenler İç Mimarlık Sayısal Mı merak ediyor. Bir taraftan da mimar ve iç mimarın farkını sorguluyor. Mimar bir binanın ya da bir mekânın kaba inşaatını tasarlar. İç mimar ise bu inşaatı farklı dokunuşlar ile yaşanabilir hale getiren kişidir. Mimar binanın taslağını oluşturur iç mimar ise adından anlaşılacağı gibi mekânın içinde hoş tasarımlar ile güzel dokunuşlar yapar.

İç Mimar Nerelerde Çalışabilir?

İç Mimarlık Sayısal Mı sözel mi derken bu bölümü okuyup bitiren meslek sahipleri nerelerde çalışıp güzel tecrübeler edilebileceğini düşünüyor. Bir iç mimar oteller, restoranlar ya da ofisler içerisinde özel tasarımlar yaparak çalışabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments