in

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur

İLİŞKİDEN KAÇ GÜN SONRA HAMİLELİK BELLİ OLUR

Kadınlarda gebelik durumları cinsel ilişkinin hemen ardından yaşanabilecek bir durum değildir. Gebeliğin meydana gelebilmesi için bazı biyolojik süreçlerin tamamlanması gerekiyor. Cinsel ilişki yaşadıktan sonra döllenen yumurtanın rahime ulaştıktan sonra kendime rahim duvarında yer bulup yerleşmesi gebeliğin başlangıcı sayılabilir. İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur sorusuna verebileceğimiz net bir cevap yoktur. Fakat ortalama 15 gün içerisinde ilişkiden sonra gebelik gözlenebilir.

İçerik Tablosu

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Meydana Gelir?

Kadında hamilelik belirtilerinin meydana gelebilmesi için döllenmenin gerçekleşmiş olması gerekiyor. Kadın vücuduna ulaşan sperm 72 saate kadar canlı kalabilir. Cinsel ilişkiden sonraki 3 gün içerisinde de döllenme gerçekleşerek gebelik başlayabilir. İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur sorusuna verilebilecek en erken cevap 4-5 gün dolaylarındadır. Burada ancak kan testi ile gebeliğin olup olmadığına net bir şekilde cevap verilebilir. Kan testi haricinde gebeliğin öğrenilebilmesi için ortalama 15 gün geçmesi gerekir.

İdrar Testinin Doğruluk Oranı Nedir?

İdrar ile yapılabilecek gebelik testinde %100 sonuç almak mümkün olmayabilir. Fakat doğru zamanda yapıldığı takdirde idrar testleri %90 oranında doğru bilgi verir. İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli Olur sorusuna idrar testi için ortalama 6-7 cevabını verebiliriz. Ortalama adet süresinden sonra geçen 7 gün gebelik için yapılacak testlerde büyük oranda doğru sonucu verecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments