in

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika AnlamadımAnlamadım SevdimSevdim ÜzücüÜzücü SevmedimSevmedim

Japon Efsaneleri – Bu Efsaneleri Okuyunca Gece Uyuyamayacaksınız

Halk efsaneleri her zaman korkutucu olmuştur. Cin düğünlerinden hayaletli köylere, şeytani yaratıklardan korkunç hikayeler kadar kulaktan kulağa birçok efsaneye kulaklarımız şahit olmuştur. Bizler de sizler için kulaktan kulağa dolaşan, gerçekliği ispatlanamayan fakat insanların başına gelen Japon efsaneleri adlı yazımızı oluşturduk.

İçerik Tablosu

Hanako-san

Japon okulunda bir öğrenciyseniz Hanoka san’ın hayaleti sizi tuvalette beklemekte. Eğer üçüncü kattaki tuvaletin sondan üçüncü tuvalet kapısına tıklayıp Hanoka san’a sorular sorarsanız, kırmızı etekli bir kız öğrencinin ruhunu çağırabilirsiniz. Eğer daha da ileriye gidip onunla konuşmaya çalışırsanız sizi tuvaletin içerisine davet edecektir. Bu daveti de kabul ederseniz ne yazık ki sizi klozete sokup boğar. En korkutucu “ Japon efsaneleri ”nden biri.

Gashadokuro

Japonya da iseniz çok geç saatlerde dışarı çıktığınızda sizin haberiniz olmadan peşinize iskelete benzer bir yaratık takılabilir. Bu iskelet halen eve gitmediğiniz görürse artık ondan kurtulma şansınız kalmamıştır. O varlık tam saldırırken kulaklarınız çınlar ve beyniniz patlayacak düzeye gelir. Siz bunlarla uğraşırken iskelet yanınıza yaklaşır ve sizin kafanızı parçalar. Daha sonra ise kanınızı içer.

Kuchisake-onna

Eğer bir çocuksanız ve Japonya’ da gece dışarı çıktıysanız başınıza çok kötü şeyler gelebilir. Bir efsaneye göre maskeli bir kadın gece yalnız başına dolaşan çocukları bulur ve onlara kendisinin çirkin veya güzel olduğunu sorar. Çocuk çirkin cevabını verirse onları bir makasla ortadan ikiye vücutlarını keser. Güzel cevabını verenlerle ise biraz vakit geçirir ve eğlenmeye çalışır. Sonra ikinci kez maskesini çıkarıp yine aynı soruyu yöneltir. Bu sefer kadının ağzında ise bir yarık vardır. Çocuk çirkinsin cevabını verirse vücutlarını ikiye ayırır ve öldürür. Yanıt güzelsin olursa bu sefer çocuğun hayatını bağışla fakat çocuğun ağzını kendi ağzı gibi yarar.

Aka Manto

Japonlar’ ın diğer bir tuvalet efsanesinde ise bir tür yaratık siz tuvaletteyken size mavi ya da kırmızı renkteki tuvalet kağıtlarından hangisini kullanacağınızı sorar. Eğer siz kırmızı renkteki tuvalet kağıdını tercih edersiniz kanınızda batarak ölürsünüz, mavi cevabında ise yaratık sizi tuvalet suyunda boğarak öldürür. Farklı bir seçmeyi tercih ederseniz bu yaratığın çok sinirlenmesine neden olur ve size ceza çektirmek için sizi yanında farklı boyutlardaki dünyalara götürür. Hiçbir renk tercinde bulanmaz iseniz yaratık size rahat bırakacaktır.

Tomino’nun Cehennemi

Efsaneye göre lanetli bir şair tarafından yazılmış bir şiir vardır. Bu şiirin adı ise “Tomino’nun Cehennemi’dir”. Lanetli şiiri sesli bir şekilde  okursanız sizde şiirin lanetine kurban olursunuz. Eğer şiirin laneti sizi yakalarsa ruhunuz farklı boyutlar arasındaki bir yerde sonsuza dek acı çekecektir. Bizden size öneri bu Japon efsaneleri adlı yazımıza kulak asın ve şiiri asla sesli bir şekilde okumayın.

Teke-Teke

Bir iftira sonucunda efsaneye göre bir kadın intihar etmek zorunda kalır. Ölümü ise tren raylarında trenin üzerinden geçmesi ile kadının vücudunun ikiye ayrılması şeklinde gerçekleşmiştir. Kadının vücudunun alt kısmı bulunurken üst kısmı ise bulunamamıştır. Rivayetlere göre kadının üst kısmı bir hayalete dönüşmüş ve kadının insanlara öfkesinin bir sonucu olarak kurbanlarını lanetliyormuş. Lanetlediği kurbanları ise ölüler dünyasına göndermekle yükümlüymüş, dahası öldürdüğü kurbanlar da ölüler ve yaşayanlar dünyası arasında seyahat edebiliyor ve diğer insanları da Teke Teke adlı yaratığa döndürebiliyorlarmış.

Nure-onna

Efsaneye göre denizde boğulan güzeller güzeli bir kadın görürseniz bu yılan kadın Nure-onna’nın ruhuymuş. Onu kurtaranlara önce insan siluetinde görünüp onları denizin derinliklerinde boğmaya çalışırmış. Boğduktan sonra ise cesedi tümüyle yutarmış.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments