in

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

KANTARON YAĞININ CİLDE FAYDALARI

Kantaron özellikle yağı üretilerek kullanılan bir bitkidir. Kantaron bitkisi farklı yörelerde kılıç otu kan otu ve binbirdelik otu olarak biliniyor. Yaygın olarak kullanılan kantaron türleri sarı kantaron ve kırmızı kantaron olarak bilinir. Kantaron bitkisinin çiçekleri yaz aylarında açarak toplanır. Ortalama yerden 5 santimetre yüksekten itibaren kantoronlar kesilerek toplanır. Kantaron Yağının Cilde Faydaları birçok kozmetik firmasının dikkatini çekiyor. Üretilen kozmetik ürünlerinde kantaron yağı tercih ediliyor

İçerik Tablosu

Kantaron Yağının Hangi Faydaları Vardır?

Kantaron bitkisi alternatif tıp dallarında ve bitkisel tedavi yöntemlerinde çeşitli bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Kantaron Yağının Cilde Faydaları konusunda yapılmış birçok akademik araştırma vardır. Kantaron yağı yaşlanmanın geciktirilmesi, sindirim sisteminin diri tutulması, vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için kullanılıyor. Fakat kantaron yağı kullanımına dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kronik rahatsızlıkları bulunan hastalar ve sürekli olarak ilaç tedavisi görmek zorunda olan kişiler doktor kontrolü ile kantaron yağı kullanmalıdır.

Sarı ve Kırmızı Kantaron Yağı Faydaları

Kantaron yağı kullanmaya başlamak isteyen kişiler sarı veya kırmızı kantaron yağları arasında hangisini tercih edeceği ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Sarı veya kırmızı Kantaron Yağının Cilde Faydaları büyük oranda aynıdır. Sarı kantaron yağı kurutulmuş olanı bitkiden elde edilirken kırmızı kantaron yağı ise yaş bitkiden elde ediliyor. Hassas cilde sahip olan kişiler kantaron yağı kullanımında günlük değil haftalık kullanımı tercih etmelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments