in ,

KİLO ALMADAN NASIL KALÇA BÜYÜTÜLÜR?

KİLO ALMADAN NASIL KALÇA BÜYÜTÜLÜR?

  Günümüzün en popüler algılarında başını alıp giden en belirgin konu açık ara büyük kalça ve ince bel! Kadınlar arasında artık en çok merak edilen konular içinde, nasıl kilo almadan kalçamı büyütürüm? Kilo almadan kalça şekillendirmek mümkün mü? Gibi sorular yer almakta. Elbette basit birkaç yöntem ve tavsiyeyle her şeyin mümkün olduğu günümüz şartlarında bu da mümkün! Gelin birlikte bu yöntemleri inceleyelim.

İçerik Tablosu

  KALÇA EGZERSİZLERİ DOSTUNUZ!

  Güzel, şekilli ve eşsiz kalçalara sahip olmak isteyen herkesin ilk dostu tabii ki de düzenli egzersizler! En etkili yöntemlerden biri olan egzersizlerin başını elbette ki herkesin artık aşina olduğu squat hareketi almakta. Herhangi bir ağırlık yardımı almadan gün aşırı düzenli ve tekrar sayısını arttırarak yaptığınız squat egzersizleri kalça büyütme ve şekillendirmenizde size büyük oranda yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra ağırlık kullanarak yapılan squat egzersizleri hem kalça büyütme hem de bacak incelmesinde sizlere yardımcı olacaktır! İşte size önerebileceğimiz birkaç kalça büyütme hareketi!

  • SQUAT

İki bacağı omuz genişliğinde açın. Kalçanızı dışarı çıkartarak çömelin, ellerinizi öne doğru uzatın ve her seferinde 90 derece açı oluşturacak şekilde çömelip kalkın. Bunu başlangıçta 3 set 12 kere olacak şekilde başlayıp devamında alıştıkça arttırarak ilerleyebilirsiniz.

  • DONKEY KİCK (EŞEK TEKMESİ)

Elleri omuz genişliğinde yerde açın, aynı şekilde bacaklarınızı da yerde kalça hizanızda açın dört ayak üzerinde durun. Her bir bacağınızı tekme atar şekilde yukarı doğru ittirin bunu 3 setten 12 kere yapın.

  • KÖPRÜ HAREKETİ

Sırt üstü olacak şekilde elleriniz yanda bacaklarınızı kırıp ayaklarınız yere basacak şekilde uzanın. Kalçanızı beliniz de dahil olacak şekilde yukarı yavaşça kaldırıp indirin. Bunu 3 set olacak şekilde 12 kere yapın ve zamanla arttırın.

  • KISA TEKME HAREKETİ

Yüz üstü yere uzanın ellerinizi göğüs hizanızda yanınızda tutun. İki bacağınızı da ayrı ayrı olacak şekilde yukarı doğru düz şekilde 3 setten 12 kere olacak biçimde ittirin ve zamanla arttırın.

  • YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş de güzel bir kalça için çok önemli etkenlerden bir tanesi. Yürüyüş yaparken her adımda kalçanızı sıkarak yürüyüşünüzü yapmaya özen gösterin.

KALÇAMI NASIL BÜYÜTÜRÜM?

Kalça büyütme kremleri deneyebilirsiniz. Bunun için etki oranı kişiden kişiye değişse de etkili yöntemler arasında krem kullanımı mevcut. Yoga yapmayı deneyebilirsiniz. En az egzersiz kadar etkili olan bir diğer yöntem de yogadır. Düzenli yogalarla istediğiniz kalçaya kısa zamanda ulaşmanız mümkün olacaktır!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments