in

ÜzücüÜzücü

Koldaki jilet izi nasıl geçer doğal yolla

Bazen elinizde olmayan nedenlerden dolayı vücudunuzda jilet izleri var olabiliyor. Bu izler özellikle kolda olduğunda çok can sıkıcı oluyor. Sürekli açıkta olan ve herkes tarafından gözükebilen jilet ya da diğer ismi ile faça izleri hoş karşılanmayan bir durum olduğu için insanlar bunları yok edebilmenin yollarını arıyor. Özellikle evde ve doğal yollardan bu izlerin nasıl geçeceği merak konusu oluyor. Koldaki jilet izi nasıl geçer doğal yolla diye merak edenler için bunun farklı birçok yöntemi bulunuyor. İşte evlerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve izlerinizi hafifleten ve zamanla geçirebilen doğal yöntemler;

İçerik Tablosu

Elma sirkesi

Elma sirkesinin insan vücuduna her açıdan çok önemli faydaları bulunuyor. Elma sirkesi düzenli olarak uygulandığında yara izlerine çok iyi gelir. Kolunuzda bulunan jilet izi için düzenli kullanım tavsiye ediliyor. Elma sirkesini jilet izinin olduğu yere hafif masaj yaparak uygulayın. Sirke tamamen emilene kadar masaja devam edin. Daha sonra kuruması için bekleyin. 4/5 hafta süresince bu uygulamayı günde en az 2 veya 3 kez yapmanız tavsiye ediliyor.

Sarımsak

Sarımsağın bilimsel olarak insan sağlığına sağlamış olduğu faydalar saymakla bitmiyor. Koldaki jilet izi nasıl geçer doğal yolla denildiğinde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de sarımsaktır. Bir diş sarımsağı ezin ve iz olan bölgeye uygulayın. 10 dakika gibi bir süre bekledikten sonra bu bölgeyi ılık su ile durulayın. Bu işlemi günde bir kez ve düzenli olarak mutlaka uygulamalısınız.

Karbonat

Karbonat kozmetik alanda birçok amaç için kullanılıyor. Cildi ölü hücrelerden arındırma özelliği bulunan karbonat ile yara izlerinin iyileşmesi ve ortadan kalkması da sağlanıyor. Koldaki jilet izi nasıl geçer doğal yolla diye araştırma yapanlar için bir öneri de karbonat oluyor. Karbonat ile hazırlanan bazı macunlar jilet yara izlerine düzenli olarak uygulandığında bu yaranın hızla iyileşmesini sağlıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments