in

Koşu bandı bacak inceltir mi ? Zayıflatır Mı ?

Koşu bandı bacak inceltir mi ? Bir çok bayanın merak ettiği sorular arasında… Bacakları kalın olan bayanlar inceltmek için en kolay yol olan koşmak veya yürümeyi tercih etmek istiyor. Fakat bu ne kadar doğru ?

Öncelikle yağ yakmak için, günlük alınan koloriden fazlasını harcamak gerekiyor. Sadece spor yaparak yağ yakılmaz.Muhakkak beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor.

Hiç spor yapmayan biriyseniz, yemek düzeninize, beslenmenize dikkat ederek koşu bandı ile spor yaparsanız bir süre sonra bacaklarınızdaki yağlar eriyecek ve incelecektir.

Hem yoğun besin alıp, hem de çok spor yaparsanız bu sefer kas kütlesi artabilir. Yağlar erisin derken kas kütlesi arttığı için bacaklarınız daha da kalınlaşabilir.

Bu nedenle koşu bandı ile yürüyenlerin kesin bacakları incelecektir diye söylenemez.

Bu bilgiler ışığında bacaklarınızı koşu bandı ile inceltmek istiyorsanız. Öncelikle beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor( Makarna, beyaz buğday ekmeği, pilav ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız). Uzun süreli, sıkı bir spor yerine günlük 45 dk -1 saat koşu bandı yürüyüşü ile 1-2 ay da bacaklarınızın inceldiğini fark edeceksiniz.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments