in

SevmedimSevmedim

Kusmak için ne yapmalıyım – Kusmak için yapılacaklar

Kusma eylemi insan vücudunun bazı durumlarda mide içerisindeki bulunan besinleri dışarıya atarak gösterdiği tepki mekanizmasıdır. İnsan vücudu genel olarak kusmak için eğilimli değildir. Ciddi hastalıklarda, sindirim yolu sorunlarında, iç organlarda gelen rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkan bu durum kusma eylemini yanında getirebilmektedir. Bazı durumlarda ise insanlar kendi kendine kusarak rahatlamak istiyor olabilirler. Eğer sizde kendinizi kusturmak istiyorsanız, kusmak için ne yapmalıyım adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kusmak için ne yapmalıyım, Kendi kendine kusma yöntemleri

Kendi kendinizi kusturmayı denemek büyük zararları içerisinde barındırmaktadır. Vücudunuzun tepki mekanizmasını kandırarak kusma işlemi gerçekleştirmeniz oldukça zararlı bir eylem olacaktır.

Kendi Kendine Kusmanın Zararları

  • Mide asidiniz içerisinde bulunan besinlerle birlikte ağzınıza ve yutağınıza gelecektir. Bu durumda ise ağız ve yutak sağlığınız hasar görebilir.
  • Kendi kendinize kusmanız itibariyle dişlerinize ve diş etlerinize geri dönülemeyecek sağlık sorunları yaratabilirsiniz.
  • Kendi kendinize kusma eylemi sırasında gerçekleştireceğiniz süreçte yemek borunuzdan yeniden gelecek olan besinler direkt olarak yemek borunuzu derinden etkileyecektir.
  • Kusmak için ne yapmalıyım konusunda harekete geçerek yaptığınız uygulamalar başınızda derin ağrılara rahatlıkla neden olabileceğini söyleyebiliriz.

Kusmak için ne yapmalıyım konusundaki düşüncelerinizi bırakıp bir hekime görünmeniz sizin daha iyi olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments