in

Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları, Magnezi Faydalı mı

Kabızlık kadınlar için önemli sorunlardan birisidir. Kabızlık problemine iyi gelen ilaçlar ve takviye ürünler kadınların yakın takibindedir. Magnezi Kalsine Kabızlık sorunları için araştırılan ilaçlardan birisidir. Magnezi Kalsine kullananların yorumları kısa sürede kabızlığa karşı sunmuş olduğu hızlı etkinin var olduğu yönündedir. Bu nedenle kabızlık sorunu yaşayan bireyler özellikle kadınlar Magnezi Kalsine hakkında bir araştırma içerisindedir.  Sizlerde bu ilacı araştırıyorsanız gelin birlikte bazı detaylara göz atalım.

İçerik Tablosu

Magnezi Kalsine nedir

Magnezi Kalsine kimyasal yapısı basit ve yan etkileri az olan bir ilaç türüdür. Bu ilaç özellikle sindirim sistemi problemlerinin giderilmesi mide sağlığının korunması için kullanılmaktadır. Hekim tavsiyesinde ve reçetede belirtilen dozlarda kullanılması önerilmektedir.

Magnezi Kalsine etken maddesi nedir

Magnezi kalsine basit bir kimyasal yapıya sahiptir. Her bir kutu içerisinde 100 gram beyaz renkte toz ilaç bulunmaktadır. Bu aynı zamanda 100 gram magnezyum oksit bileşiği demektir. Bunun dışında herhangi yardımcı bir madde içermemektedir.

Magnezi Kalsine ne işe yarar

Magnezi Kalsine kullananların yorumları ve hekimlerin önerileri dikkate alındığında bu ilacın mide ve bağırsak içeriğini yumuşattığı bilinmektedir. Neredeyse müshile benzer bir etki gösteren ve kabızlığı gideren bu ilaç aynı zamanda mide yanması, hazımsızlık, şişkinlik ve gaz gibi sorunlar için de oldukça etkilidir.

Magnezi Kalsine nasıl kullanılır

Magnezi Kalsine beyaz renkte ince ve akıcı toz şeklinde bir ilaçtır. Her bir ilaç 100 gramlık cam şişelerde satışa sunulmaktadır. Reçetesiz olarak da alınabilen bu ilaç için  önerilen kullanım dozu doktorunuzun reçetede ve ciddi şekilde olmalıdır. Doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda önerilen ölçek kadar toz içeceği bir bardak su ile karıştırarak içebilirsiniz. Bu ilaç 12 yaş üzeri yetişkinlerde 4 saatte bir defa kullanılabilmektedir. Günde en fazla 4 kere kullanımı önerilen Magnezi Kalsine için kabızlık tedavisinde uyumadan önce kullanım tavsiye edilmektedir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments