in

Nankörlük ile ilgili Sözler Neden Gerekli

Nankörlük kelimesinin oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Ancak her alanda da anlatılmak istenen şeyler aynı kapıya çıkmaktadır. Vefasız olan, yapılan iyiliğin değerini ve kıymetini bilmeyen, bu iyilikleri hemen unutan ve hiç olmamış gibi davranan insanlar nankör insanlardır. Ve hayatımızda oldukça çok sayıda nankör insan vardır. Yapılan iyiliklere karşı alınan nankör tavırlar her insanı derinden yaralamaktadır. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalan insanların kendini en iyi şekilde ifade etme biçimi ise nankörlük ile ilgili sözler olmaktadır.

Nankörlük ile ilgili sözler her zaman çok etkilidir. Karşınızdaki insan size karşı bir nankörlük ettiğinde ona söylenecek en güzel şey bu nankörlüğünü ona anlatacak bir çift söz olacaktır.

Her insanın ne zaman karşısındaki insan tarafından nankörlük göreceği belli değildir. Hiç ummadığınız bir anda, çok yakınınızdan bir nankörlük görebilirsiniz. En yakınlarınızdan gelen bu tür davranışlar sizi büyük ölçüde yaralayabilir ve incitebilir. Bu durumda yapabileceğiniz en güzel şey ona ders niteliğinde nankörlük ile ilgili sözler söylemek olacaktır. Sizler onun gibi nankör olup bir karşılık veremeyeceğinize göre kırgınlığınızı belirtmenin en etkin yolu sözler olacaktır.

Nankör İnsanlara Söylenebilecek En Etkileyici Sözler

Sözler her zaman çok büyük derslerdir. Elimizde olan en etkin silahlarımızdır. Eğer bir nankörlük ile karşı karşıya kaldıysanız bu durumda yapabileceğiniz en güzel şey yaşadığınız bu durumu nankörlük ile ilgili sözler söyleyerek dile getirmek olacaktır.

Eğer nankörlük konusunda ne tür sözler söyleyebileceğinizi bilmiyorsanız sizler için en etkin olan sözlerden bir derleme yaptık. En sevdiğiniz insanların nankör tavırlarına denk geldiyseniz işte size ilaç olabilecek nankörlük ile ilgili sözler;

  • Nankörlük zayıf insanların işidir. Kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım.
  • Ne isterseniz olun! Ama size gösterilen iyi niyetin nankörü olmayın.
  • En büyük körlük nankörlüktür.
  • Kime ok atmayı öğrettimse günü geldi beni nişan aldı.
  • Her şeyde bir kötülük görmeyi en çok nankörler öğretir.
  • Menfaati bitenin nankörlüğü başlar.
  • Hak etmeyen insanlar için fedakarlık yapmayın. Karşılığında göreceğiniz tek şey nankörlük olur.
  • Yaptığım hiçbir iyiliğin karşılığını beklemiyorum. Nankörlük etmeyin yeter.
  • Çok şey beklemeyin bu hayattan. Hayat kısa ve insanlar nankör.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments