in

Şerbetçi Otu Kullananların Yorumları

ŞERBETÇİ OTU KULLANANLARIN YORUMLARI

Şerbetçi otu ülkemizde daha çok Bursa ve Bilecik çevresinde yetişen kendirgiller ailesinden olan otsu bir bitkidir. Diğer bitkilere nazaran fazla bilinmese de faydaları oldukça fazladır. Şerbetçi Otu Kullananların Yorumları size şerbetçi otunu merak ettirdi ise aktarlarda kurutulmuş halini kolaylıkla bulabilirsiniz. Siz de kullanmaya karar verdiyseniz mutlaka doktorunuza danışın. Şerbetçi otunun vücuda birçok etkisi olduğundan yararlanmak isterken zararlarına maruz kalmayın.

İçerik Tablosu

Şerbetçi otunun faydaları

Şerbetçi Otu Kullananların Yorumları genelde faydalı olduğu yönündedir. Stresten kaynaklı uyku sorunlarına düzenlemeye, sindirim sistemini düzenleyerek iştah açmaya ve küçük çaplı mide ağrılarının geçmesine fayda sağlar. Şerbetçi otunun idrar söktürücü özelliği vardır. Bu özellik sayesinde ödemlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Şerbetçi otu nasıl kullanılır?

Şerbetçi otu çay gibi demlenip içilebileceği gibi harici olarak da demlenen bu çay bir kremle karıştırılarak uygulanmak istenen bölgeye sürülebilir. Şerbetçi otu çayı yaparken bir bardak kaynamış suya yaklaşık 1 tatlı kaşığı kurutulmuş şerbetçi otu atılarak 5 dakika kadar demlenmelidir. Keskin kokusu ve tadından rahatsız olanlar içine isteğe göre bal katı içebilir. Şerbetçi Otu Kullananların Yorumları dikkate alındığında göğüs büyütmeye etkisi olduğu görülmektedir. Eğer vücudunuza bu sebepten dolayı uygulayacaksınız demlenen çay ile bir krem karıştırılmalı ve uygulanmak istenen bölgeye sürülmelidir. 4 ya da 5 saat bekledikten sonra yıkanmalıdır. Şerbetçi otu hormonları etkileyebildiğinden günde 1 bardaktan fazlası tüketilmemelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments