in

Stent taktıranların yorumları

Arkadaş ya da aile ortamlarında sürekli olarak duyarsınız. Kalp rahatsızlığı olan kişiler için stent takıldığından bahsedilir. Çoğu kez duymuş olsak ta, stentin nasıl bir şey olduğu, nasıl uygulandığı ve ne işe yaradığı konusunda pek te bilgimiz yoktur. bugüne kadar yapılan bilimsel açıklamalar, donanımlı içerikler ve elbette Stent taktıranların yorumları ile önemli bilgilendirmeler elde ederiz. Peki, nedir bu stent? Nasıl bir uygulama ile insan vücuduna yerleştirilir. Ne tür önemli kalp hastalıklarının önüne geçebilir. Stent taktıranların yorumları ön planda olmak üzere bu konuda en doğru bilgilendirmelere birlikte bakalım.

Stent nedir ne işe yarar

Stent küçük ve metal bir kafesten oluşturulmuş bir tüptür. Boru şeklinde tel bir örgüden oluşan bu metal koroner arter içerisinde destek sağlamak amacı ile burada iskelet görevi görür. Damarlarında boru şeklinde olması nedeni ile stentler boru şeklinde üretilir. Böylelikle damarın içine kolaylıkla gömülerek iskelet görevi görmesi sağlanır.

Kalp damarlarına takılan stent burada bir tıkanıklık ve daralma oluşmasının önüne geçer. Böylelikle kalbi besleyen damarlar her zaman en verimli şekilde çalışmaya devam edecektir. Damar tıkanıklığı gibi durumlarda kan akışını rahatlamak için kullanılan stentler damarlardaki daralmayı engelleyerek kalp hastalıklarına karşı da maksimum koruma sağlamış olur.

Stent taktıranların yorumları incelendiğinde önemli kalp rahatsızlıklarının ve büyük kalp krizlerinin önüne geçebilmenin en önemli yöntemlerinden birisi olduğu görülür.

Stent nasıl takılır

Stent taktıranların yorumları ve bilimsel olarak yapılan açıklamalara bakıldığında stent takılma işlemi cerrahi bir uygulama değildir. risk oranı oldukça düşük olan bu uygulamada çoğunlukla lokal anestezi kullanılır.

Stentlerin takılma aşaması oldukça kolay süreçlerdir. Gelişen teknoloji ve kullanılan malzeme kolaylığı ile birlikte bu süreç kolaylaşmış durumdadır. Stentler bir balonun üzerinde büzüştürülmüş olarak hazırlanır. Ve bu parçalar hastaların damar yollarından gönderilerek daralma ya da tıkalı olan bölgeye ulaşır. Bu aşamada stent içinde olan balon şişirilir. Ve balonla birlikte açılan stent damarın duvarına gömülerek oraya yerleşir. Daha sonra balon söndürüldüğünde stent damar duvarında kalacaktır. Balon geri alındığında artık stent damara yerleştirilmiş olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments