in

Travazol Krem Kullananlar

Travazol Krem Kullananlar

Çeşitli cilt problemlerinde kullanılan Travazol, bakteri ve mantar kaynaklı problemlerin tedavisinde etkilidir.  Genel olarak kızarıklık, iltihap ve egzama gibi durumlarda hekimler tarafından tavsiye edilmektedir. Sadece eczanelerde bulunabilen bu ilaç, mutlaka doktor tarafından önerildiği taktirde kullanılması gereken bir kremdir. Travazol krem kullananlar veya kullanmayı düşünen kişiler mutlaka hekime danışmalı ve içeriğinde yer alan maddelere karşı alerjilerinin olup olmadığını kontrol ettirmelidirler. Eğer içerikte yer alan maddelerden herhangi bir tanesine karşı alerjiniz bulunuyorsa, yaşadığınız cilt rahatsızlığını gidermek için başvuracağınız bu ilaç istenmeyen sorunlara yol açacaktır.

Travazol krem kullananlar tarafından merak edilen bir soru ise bu ilacın uçuk gibi durumların iyileştirilmesine kullanılabilirliğidir. Travazol, virüs türünde etkili olmaması sebebiyle, yaşanan uçuklara karşı etkili değildir. Aynı zamanda da özellikle çocuklarda erken yaşlarda meydana gelen kızamık ve suçiçeği gibi hastalıklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. Kremin etken maddesi diflukortolon laverant ve izokonazol nitrat olmaktadır. Bunun yanı sıra alkol, vazelin ve distile su da içermektedir. Bu yapısı sayesinde, havaların sıcak olduğu dönemlerde çocuklarda oluşabilen pişik probleminin giderilmesinde de kullanılması mümkündür.

Travazol Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

İstenmeyen sonuçlar ile karşılaşmamak adına, doktorunuzun belirttiği oranda kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Genel olarak günde iki defa ilgili bölgeye uygulanan bu krem düzenli bir biçimde kullanıldığı taktirde belirli başlı cilt problemlerini çözüme kavuşturur. Travazol’u eczanelerden reçete karşılığında alabilirsiniz.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments